Zapek na sprzedaż :)

ODPOWIEDZ
tomus1970
Zapomaniak
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 23 paź 2011, 20:56

Zapek na sprzedaż :)

Post autor: tomus1970 »

Znajomy sprzedaje swoje oczko w głowie :)
http://olx.pl/oferta/sam-zaz-zaporozec- ... apHnW.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Zapek na sprzedaż :)

Post autor: Roy »

Fajny tylko w ciut drogi :D Wątpie żeby się sprzedałza ten hajs. W tej kasie kupisz Road Stara 1600.
A biker`s work is never done...
zaz1200

Re: Zapek na sprzedaż :)

Post autor: zaz1200 »

samy już coraz mniej modne, na zlotach jak na lekarstwo, malo komu chce sie dłubac...
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Zapek na sprzedaż :)

Post autor: Fido »

Drogo to fakt, ale własny wyrób się ceni.
Ja swojego za mniej jak 15 tyś bym nie sprzedał.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
zaz1200

Re: Zapek na sprzedaż :)

Post autor: zaz1200 »

wazne na co ma papier...jak sam to ok jak jakiś iż albo mzka to :)
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Re: Zapek na sprzedaż :)

Post autor: mancin »

Jeśli ktoś myśli,ze odzyska pieniądze włożone w budowę to jest w grubym błędzie. Sam wiem ile to kosztuje ale gdybym miał dać 10tys za zapka to musiałby być naprawdę perfekcyjny z bajerami typu nowoczesna skrzynia a nie ruski szit. Tak jak napisał Roy "w tych pieniądzach" masz motocykl bezproblemowy w eksploatacji a razie czego katalog części służy pomocą. Nikogo nie obrażając - 17k za zapka to śmiech na sali .
M-72, wersja Euro5
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Zapek na sprzedaż :)

Post autor: Roy »

Ja powiem tak :D Zapka klecę powoli, zbieram części i póki co wszystko jest w proszku a 5 koła poszło nie wiem na co :D a wszystko skrupulatnie zapisuje w excelu. 5k to koszt samych części, gdzie mam powiedzmy ileś tam silników, sporo fabrycznie nowych części i samego motocykla jakieś 60-70%. 5 koła to kasa bez zabaw typu tokarze, chromiarze, szlifierze, czyli bez całej bandy rzemieślników-fachmanów, którzy kroją spory hajs. Ile jeszcze wejdzie? Nie wiem.

Za 17 koła w marcu br. kupiłem Road Stara 1600 z USA, z udokumentowanym przebiegiem 13 tys. mil, z całym pakietem dodatkowego wyposażenia Silverado + różnymi jeszcze bajerami sygnowanymi znaczkiem Yamahy (nawet daszki na kierunkowskazy mają logo Yamahy). Na silniku Road Stara przy dbaniu o olej, dogrzanie go po starcie itd. bez napraw można zrobić 250 tys. mil (polecam dla zainteresowanych lekturę Road Star Clinic). Na motocyklu nie znajdziecie nawet rysy, wygląda jakby wczoraj opuścił salon. I porównajcie sobie. Na RS wsiadam i jadę na drugi koniec europy i się nie boję o nic, a najmniej już o kontrole drogowe). Zapek to wspaniałe silniki i z pewnością bezawaryjne, bo są proste w budowie jak włos mongoła, ale sam fakt że trzeba je kundlić i profanować tajlami z syfiatych bokserów powoduje, że tracą trochę z polotu. No ale. Motocykle to nie kobiety, można mieć ich legalnie kilka :) Ale jak wspomniał Mancin, 17 koła za zapa który już tam gdzieś latał, a co za tym idzie silnik nie jest igła, papier nie wiadomo jaki, wygląda jak wygląda to sporo.
A biker`s work is never done...
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Zapek na sprzedaż :)

Post autor: Błażej »

Roy'u, na prawdę zapisujesz wydatki na zapka? Nie boisz się o swoje zdrowie psychiczne? :lol Przecież, jak chłodnym okiem spojrzysz na to, ile pieniędzy poszło, to cię zmrozi (co najmniej). Choć z drugiej strony, jakbyś miał to przepić... A prawda jest taka, że żadne hobby nie ma swojego wymiernego przelicznika, stąd takie wydatki bez zahamowań.
Jednak 17 k zł za motocykl typu sam na zaporożcu, to sporo. Zwłaszcza, że wątpię by sprzedający trafił 100% w gust kupującego. Motocykl, nie powiem, ładny. Kupa pracy i gratów włożona. Choć mi w wielu miejscach się nie podobają zastosowane rozwiązania. I tak pewnie będzie miał każdy a twórców własnych customów. Poza tym, za 17 tysięcy, to już można samemu stworzyć coś konkretnie pod swoje gusta.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Zapek na sprzedaż :)

Post autor: Roy »

Zapisuje sobie dla dla własnej świadomości :biggrin mam zrobiony skoroszyt z formułami w excelu, wpisuje co kupiłem reszta się sama sumuje. Trochę poraża, ale buduje go ze świadomością że się ze mną zestarzeje, i na stare lata będę z nim pił w szopie xD No i tak jak mówisz Błażeju, tam gdzie zaczyna się pasja, kończy się ekonomia :)

Wracając do przedmiotu dyskusji, swego czasu w podobnych pieniądzach był do sprzedania prawdziwie customowy Zap, znany u nas z wątku podlaski zaporożec, gdzie jest zawieszenie up-side down, customowe koła na dużej liczbie szprych, konkretne półki, napęd na pas, rama softail- rasowy sprzęt :) i nie znalazł nabywcy, więc wg mnie ten zap to jest przeceniony o jakaś dychę.
A biker`s work is never done...
zaz1200

Re: Zapek na sprzedaż :)

Post autor: zaz1200 »

Błażej a Ty kiedy pokażesz cokolwiek w temacie zapka?
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Zapek na sprzedaż :)

Post autor: Błażej »

Ja to teraz, proszę Pana, jestem na etapie otwierania własnej firmy. Więc możesz się wkrótce spodziewać ogłoszenia w stylu "zamienię zapka na kaftan bezpieczeństwa". Poza tym roboty mam tyle, że na przyjemności nie starcza. Ostatnio przeprowadzam nawet modyfikacje maszyn przemysłowych i trzeba się szkolić...
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
ODPOWIEDZ