Super szybka czwórka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Para kół zębatych czwartego biegu. Przełożenie bezpośrednie. Robi się to tak, że wywala się ze skrzyni koła biegu trzeciego, na ich miejsce wstawia się koła biegu czwartego a ten mój super szybki bieg zakłada się jako bieg czwarty. Efekt jest taki że mamy dziurę między 2 i 3, której silnik z racji momentu w zasadzie nie widzi, zmiana 3-4 przepływa już normalnie więc mamy motocykl szybszy o cały jeden bieg. Przeróbka jest dość prosta a efekt zajebisty. W połączeniu z szybim dyfrem (u mnie 10x32) co słabsze japonie mają z Zapem na trasie na noc;P
Ktoś to kiedyś zamawiał u mnie ale się sprawa rozmyła. Teraz miałem czas to opanować i już koła są. Dziś je odbieram więc cena wieczorem padnie.

Dodane po 10 godzinach 13 minutach:

No już są. Cena za komplet to 450zł, jest to wyrób polski. Koła wykonane zgodnie ze sztuką, sam jeżdżę na nich od początku właściwie.
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
posob87
Zapomaniak
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 24 kwie 2011, 08:06

Post autor: posob87 »

pod jakiej skrzynie są przeznaczone? ural, dniepr? ze wstekiem czy bez?
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Aaaa racja, przepraszam, jest to bieg do skrzyni Dniepra ze wstecznym oczywiście.
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Były dwa komplety,, został już jeden...

Dodane po 12 godzinach 2 minutach:

Ostatni tez już poszedł. Na dzień dzisiejszy nie mam już tych kół ale jeśli będzie ktoś chętny to termin realizacji ok. 2 tygodnie ;)
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Post autor: mancin »

Jaca ten warsztat by nie dorobił dyfra 10x32? Kurcze, czwórencje udało mi się kupic a z dyfrem kupa...Ci co pisałes to nie chcą bo niby natłok zamówień .
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Przekładnia hipoidalna to poważna sprawa, oprócz maszyn trzeba mieć rysunek, jak załatwisz rysunek to ja załatwię maszyny ;)
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
ODPOWIEDZ