Kryza łącząca silnik ze skrzynią Dniepr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Kryza łącząca silnik ze skrzynią Dniepr

Post autor: jaca »

Kryza odlewana z aluminium, po obróbce, łączy silnik ZAZa ze skrzynią Dniepr, Ural, K-750.
Wykonuję jedną na zamówienie i postanowiłem zrobić jeszcze trzy skoro wchodzę na odlewnię;D
Ceny samej kryzy jeszcze nie znam ale pytanie jest: czy sa chętni na takie w pełni profi połączenie?
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Kto wie.
Zależy od ceny.
Jak nie drogo to może sam bym się skusił.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Post autor: mancin »

Mógłbyś podrzucić ogólne wymiary ? Właśnie skróciłem wałek pod skrzynie dnieprową...
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Co do ceny: Komplet kosztuje 900zł, w skład wchodzi odlewana kryza aluminiowa oraz przeróbka koła zamachowego pod montaż sprzęgła Dniepra. Koło zamachowe muszę najpierw dostać od klienta po czym toczymy je, frezujemy otwory i nabijamy nowe wzmocnione kołki. Oprócz koła muszę też dostać pierwszą blaszaną tarczę sprzęgła, tą o którą opierają się sprężyny i wodzik wysprzęglika, tam tez trzeba coś przerobić zręcznie. Taki komplet plug&play to 900zł. Sama kryza jeszcze nie wiem ale niedługo się dowiem.

Wymiary: grubość kryzy to 57mm.
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Post autor: mancin »

Słono :))) A jak terminy? Koło zamachowe mam ładnie przerobione ale byłbym wstępnie zainteresowany kryzą, bo moja strasznie brzydka :)
Jaca,jeszcze mam pytanko w sprawie dyfra , pisałes chyba,ze masz 10x32 , skąd to wytrzasnąłeś? Sam robiłeś/zlecałeś ? Podzieliłbyś się namiarami na warsztat?
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Noo sporo jak dla mnie również za całość, ale ile sama aluminiowa kryza kostet ?
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Z kryzą jest o tyle problem, że jej grubość jest wymierzona dokładnie pod sprzęgło jakie montuję na kole zamachowym i wynosi 57mm. Jeżeli robię całość to wszystko pasuje ale jeśli Wasze sprzęgła sa innej konstrukcji to może się okazać, że sprzęgło się oprze na obudowie skrzyni i trzeba będzie sprzęgło przerabiać. Dziś odbieram wszystko z zakładu który dokonuje obróbki skrawaniem i będę znał cenę gotowych odlewów.

Dodane po 2 minutach:

Przekładnię kupiłem w firmie boxer&rotor czy jakoś tak, byli gdzieś z pomorza. Kumpel też próbował to kupić dwa lata temu ale podobno już ich nie robią a szkoda, bo śmiga wybornie.
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Juz mam, sama kryza kosztuje 470zł. Jutro ją odbieram i cyknę jakie zdjęcie poglądowe.
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Jest jeszcze inna opcja, mogę sprzedać taką kryzę jako surowy odlew, to będzie kosztowało 200zł, co Wy na to? ;D Gratis dołączę rysunek techniczny obróbki odlewu.
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
posob87
Zapomaniak
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 24 kwie 2011, 08:06

Post autor: posob87 »

JACA jak byś mógł to zamieść fotki tej surówki i obrobionego odlewu zobaczymy co to masz...
Du-Di
Stały Bywalec
Posty: 255
Rejestracja: niedziela, 18 wrz 2011, 12:27

Post autor: Du-Di »

Czy będą fotki tej kryzy? Chętnie bym popatrzył i może zamówił . Jestem zainteresowany w stanie surowym .
Du-Di
Stały Bywalec
Posty: 255
Rejestracja: niedziela, 18 wrz 2011, 12:27

Post autor: Du-Di »

Jakoś szanowny Jaca ucichł ze swymi projektami i fotkami więc zadam pytanie. Czy wszyscy którzy przerabiacie dzwon sprzęgła pod skrzynkę Dniepra zachowujecie wymiar 57mm . Dotyczy to sprzęgła jedno tarczowego.Czy to ważny wymiar i jakie są tolerancje ( + ) bo pewnie na ( - ) nie wchodzi w grę. Oraz czy wymiar 57 mm to cięcie dzwona czy już z płytą
ODPOWIEDZ