Przekładnia kątowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BOOFET
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 16 sie 2021, 11:23

Przekładnia kątowa

Post autor: BOOFET »

Witam i dziękuję za przyjęcie. Jestem na początku mojej drogi z Zapem i w związku z tym poszukuje info na temat przekładni kątowej. Rysunek techniczny z wymiarami lub całej przekładni. Może ktoś ma na zbyciu... Pozdrawiam, Maciej.
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Przekładnia katowa

Post autor: Fido »

Zapytaj kolegę zapek1974, on może coś więcej podpowiedzieć.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
BOOFET
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 16 sie 2021, 11:23

Re: Przekładnia katowa

Post autor: BOOFET »

Dzieki bardzo!
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: Przekładnia katowa

Post autor: zapek-1974 »

Ja w swoim miałem zrobioną fajnie przekładnie kontową na skośnych zębach. Robił mi ją koleś z Połańca z tym że miałem starą obudowę i kupione na allegro tryby skośne od jakiegoś Suzuki. Więcej ci nie pomogę bo zapa już nie mam i nawet wymiarów ci nie podam. Możesz kupić maks przekładnie kątową w aluminiowej obudowie od siewnika nawozu ( za parę groszy ) i przerobić ja na skosy . Tak będzie chyba najszybciej i najłatwiej.
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Przekładnia katowa

Post autor: Błażej »

Nie wiem, czy pakowanie skośnych trybów do przekładni, której obudowa nie jest przystosowana do przenoszenia danej mocy jest najlepszym pomysłem. Czy proste, czy skośne, to nadmiar mocy może ją rozerwać. Najfajniejsza byłaby przekładnia hipoidalna, żeby oba wałki dało się łożyskować po obu stronach. Ale to raczej marzenie.
Najszybciej będzie chyba znaleźć właściwe tryby i dorobić do nich obudowę.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Awatar użytkownika
BOOFET
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 16 sie 2021, 11:23

Re: Przekładnia kątowa

Post autor: BOOFET »

zapek-1974, dzięki za poradę. W sumie to Twój Zap zainspirował mnie do stworzenia własnego. Więc można powiedzieć, "WSZYSTKO PRZEZ CIEBIE"... 😂😂😂 Właściwie to mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Od czego były te pełne felgi w Twoim Zapie? Podpowiedz coś sąsiadowi.... 😉 Jestem z Jedrzejowa... Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: Przekładnia kątowa

Post autor: zapek-1974 »

Były robione pod podstaw , ważyły z 50% całości 😀
ODPOWIEDZ