Pompa paliwa ZAZ

ODPOWIEDZ
Zalo
Zapomaniak
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 14 wrz 2017, 14:23

Pompa paliwa ZAZ

Post autor: Zalo »

Może ktoś ma na zbyciu oryginalną ruską pompę paliwa od ZAZa 968 - z chęcią odkupię, do regeneracji też się nada.
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Pompa paliwa ZAZ

Post autor: Błażej »

Musi być oryginał? Pasuje od fiata. Taka sama jest od łady. A jak ma działać, to zdemontuj, zaślep otwór i zamontuj pompę elektryczną do układów gaźnikowych.
I zdaje się, że w sklepie z częściami do maszyn rolniczych widziałem taką pompkę z dźwignią.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Zalo
Zapomaniak
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 14 wrz 2017, 14:23

Re: Pompa paliwa ZAZ

Post autor: Zalo »

Chciałbym ruską bo ruskie wykonanie jest nie do zajeba... :szud1 . Może być od Lady również.
Mialem od fiata ale za bardzo dociągnąłem na szpilkach i dzwignia pompki wyszła przez obudowę :rany .
Bez pompki nie pojade bo pompka podaje mi normalnie jak w aucie ze zbiornika.
Teraz mam od Luaza i jak na razie działa, jednak coś na zapas przydałoby się.
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Pompa paliwa ZAZ

Post autor: Błażej »

Nowe, to z reguły chińskie. W Rosji to masę tego jest. Nawet wszelki szajs określają mianem "kitaj", czyli chińczyk.
Jeszcze raz - zależy Ci na oryginale, czy na skuteczności działania?
Bo poniżej stówki kupisz elektryczną pompę do układów gaźnikowych
https://archiwum.allegro.pl/oferta/pomp ... 60680.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Daje 0.2 bara, więc nie ma niebezpieczeństwa (pompy do układów wtryskowych dają nawet do 6 barów), że coś się stanie z układem paliwowym. Zaleta taka, że nawet jak paliwo się cofnie/odparuje, to elektryka napompuje już po przekręceniu stacyjki i nie trzeba kręcić silnikiem. Działa, bo ostatnio montowałem taką pompę w maluchu. Chodzi znacznie lepiej, niż z mechaniczną.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Zalo
Zapomaniak
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 14 wrz 2017, 14:23

Re: Pompa paliwa ZAZ

Post autor: Zalo »

Dzieki za ukierunkowanie, tylko ze elektryki nigdy nie polubiłem i jak musialbym ją wpiąć aby działała?
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Pompa paliwa ZAZ

Post autor: Błażej »

Prosto. Wlot, wylot paliwa tak samo, jak przy mechanicznej pompie. Masa na stałe. A plus po stacyjce i jakimś bezpieczniku. W sumie, to z tego samego plusa, co cewka zapłonowa przed rezystorem. Bo w oryginalnej instalacji zaporożca jest rezystor przy cewce (który jest omijany podczas rozruchu i na cewkę jest podawane wtedy wyższe napięcie).
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Pompa paliwa ZAZ

Post autor: Fido »

Kilka pompek z Zapa mam ale w częściach.
Na razie nie do sprzedania.
Osobiście używam elektrycznej z FJ 1200 i jak po 22 tyś.km jeszcze mnie nie zawiodła.
Włączam zapłon, sama podpompuje,start i pali.
Polecam.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Zalo
Zapomaniak
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 14 wrz 2017, 14:23

Re: Pompa paliwa ZAZ

Post autor: Zalo »

Panowie dzięki za podpowiedź, pokombinuję z tą elektryczną, jednak mimo to jakby ktoś miał na zbyciu to chętnie odkupię ruską mechaniczną pompkę.
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Pompa paliwa ZAZ

Post autor: Błażej »

Mogę mieć coś w używce. Muszę sprawdzić, czy na silniku wisi. Bo ja i tak nie będę używać. Nawet jeśli membrana byłaby strzelona, to pasuje fiatowska. Zaworki też.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Zalo
Zapomaniak
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 14 wrz 2017, 14:23

Re: Pompa paliwa ZAZ

Post autor: Zalo »

Byłbym zobowiązany, do tej co teraz mam tez kupowałem membrane od fiata i działa :szud1
ODPOWIEDZ