Zestaw naprawczy

Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Zestaw naprawczy

Post autor: Roy »

Ciśnienie zależy od pojemności komory spalania (jak masz np. tłoki z deflektorem) a także pasowań :) Miałem na myśli nie wartość ciśnienia, ale jego odchyłki, w porównaniu do tego garnka który ma najlepsze ;D Sprawdź olejem :D Jeśli silnik normalnie pali na ten garnek, nie prycha etc. to albo Ci wyżarło żeliwo na gładzi, pękł pierścień albo coś z głowicą :D Możesz też mieć odkształconą głowicę (abstrahuje już tutaj od przedmuchów do skrzyni korbowej). Na styku tulei i głowicy może Ci dmuchać.

Błażej w sumie nie trzeba zrzucać klawiatury, żeby zdemontować głowice :D
A biker`s work is never done...
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Zestaw naprawczy

Post autor: Błażej »

Ej, no! A napisz, że skłamałem z tą rozbiórką! :szud1 Przecież roboty jet tyle, co nic. Jak na razie, to wątek się turla tak, że już dawno można było czapę zrzucić i sprawdzić, co się złego dzieje 8-) Chociaż kamerę inspekcyjną wsadź w cylinder i popatrz, czy czegoś złego nie widać. Zalej olejem, jak Roy'u pisze, a później zalej kolektory w głowicach i sprawdź, czy przez zawory nie cieknie. I będziesz wiedział.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Zestaw naprawczy

Post autor: Roy »

Błażej pisze:Ej, no! A napisz, że skłamałem z tą rozbiórką! :szud1
W sumie to klawiaturę trzymają 4 nakrętki nie 2 :D :D :D

Zawory zalej nafta ale i tak musisz mieć czape mieć zdjętą bo nie zobaczysz czy puszcza :D
A biker`s work is never done...
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Zestaw naprawczy

Post autor: Błażej »

To w 965 były dwie szpile przechodzące przez oś dźwigni. W 968 faktycznie są cztery.
Czy ja wiem, czy musi? Odkręci kolektory, przechyli silnik, zaleje naftą, poczeka trochę, jak ubędzie, będzie wiadomo. No i jak dorwie kamerę, to przez świecę będzie mógł podejrzeć, czy mokro wokół zaworów. Korzystajmy ze zdobyczy techniki.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Zestaw naprawczy

Post autor: Roy »

Akurat w biedronce sa kamerki inspekcyjne za 99 zeta :P do podłączenia od telefon;D
A biker`s work is never done...
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Zestaw naprawczy

Post autor: Błażej »

Ekran jest ekran. Ważne, żeby kamerka nie miała rozdzielczości 194 na 96, czy innego absurdalnie marnego, bo nic się nie zobaczy. I żeby miała jakieś podświetlenie i lusterko do zamontowania.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Re: Zestaw naprawczy

Post autor: mancin »

Dawno temu , jak nasz Zaz był jeszcze maszyną uzytkowaną codzienne to wyskoczyła awaria- zaczął słabo chodzic na jeden cylinder . Na pomiarze wyszło niższe ciśnienie . Już sie szykowalismy do remontu gdy ktoś zasugerował lekkie dociągniecie głowicy. Sruby dosłownie o ćwierć obrotu i ciśnienie wróciło do normy. A może Ci szpilka z bloku wylazła?
M-72, wersja Euro5
ODPOWIEDZ