Przelaczniki

ODPOWIEDZ
Zalo
Zapomaniak
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 14 wrz 2017, 14:23

Przelaczniki

Post autor: Zalo »

Szukam przelacznikow cos na wzor rat rodow moze byc cala tablica lub same heble tak abym sobie posklecal to co bedzie do przelaczania lub cos takiego na kierownice w stylu bobber tzw mini przelaczniki do wkrecenia lub wspawania w kierownice. Jakby ktos cos takiego mial to bylbym zaintetesowany.
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Przelaczniki

Post autor: Roy »

A nie rozważałeś manetek od przyspieszacza zapłony od ruska? Śmiało można go przerobić na coś użytecznego + masz dźwignię ssania.
A biker`s work is never done...
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Przelaczniki

Post autor: Błażej »

Zasada jest taka - im mniejsze, tym droższe. A te najmniejsze z reguły są częścią rozbudowanego systemu elektronicznego. Bo ciężko przełączać światła, czy załączać kierunkowskazy przyciskami, które konstrukcyjnie wytrzymują mniej niż 0.5A. Wtedy te małe przyciski sterują odpowiednimi modułami.
Może poszukaj jakiś klasyków i je trochę obrób do własnych potrzeb?
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Zalo
Zapomaniak
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 14 wrz 2017, 14:23

Re: Przelaczniki

Post autor: Zalo »

Dzieki za porady
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Przelaczniki

Post autor: Błażej »

Światła możesz przełączać małym przyciskiem, który podawać będzie jedynie impuls. Tylko wtedy musisz zastosować przekaźnik bistabilny. Tak było to rozwiązane np w niektórych wersjach garbusa. Przekaźnik osiągalny, w środku ma mechanizm zapadkowy. Ale osobiście nie mam do tego przekonania. W tej chwili załatwia to elektronika. Kierunkowskazy możesz przełączać małym przełącznikiem dźwigniowym lub kołyskowym. Ale montowałem już takie zestawy i muszę powiedzieć, że jest to cholernie niewygodne i wymaga dużej precyzji. Możesz kupić już gotowe moduły, które obsługują oświetlenie motocykla przez sterowanie np sygnałami masy. Ale to koszta rzędu kilkuset €. Popatrz np na
http://www.elektronikbox.de/products_el ... ox_uk.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://motogadget.com/shop/en/m-unit-basic.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Zalo
Zapomaniak
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 14 wrz 2017, 14:23

Re: Przelaczniki

Post autor: Zalo »

Nieaktualne
ODPOWIEDZ