Gaźnik od Łady 2101 + suchy filtr powietrza

Czyli giełda samochodziarzy
Dawid_2248
Fan4oo
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Gaźnik od Łady 2101 + suchy filtr powietrza

Post autor: Dawid_2248 »

Planuję wymienić gaźnik na ten od Łady 2101 - o ile z jego zdobyciem nie powinno być problemu, nigdzie nie mogę namierzyć pasującego do niego FILTRA POWIETRZA i dyszy do połączenia. Mam na myśli coś takiego, jak tutaj: http://allegro.pl/silnik-zaporozec-zaz- ... 20653.html#" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy ktoś ma jakiś pomysł?
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Gaźnik od Łady 2101 + suchy filtr powietrza

Post autor: Błażej »

Chodzi ci o tą czapkę na gaźnik? Jeśli tak, to szukaj od łady, albo zrób sam z jakiejś puszki lub całość od podstaw (prosta sprawa - wystarczy górny obrys gaźnika wokół rantu, docinasz z blachy 3 - 4 mm kołnierz, a reszta to może być nawet stara konserwa). Kto wie, czy od dużego fiata lub poloneza gaźnikowego nie będzie pasować. To w końcu ta sama rodzina gaźników.
Co do filtra, to chodzi ci o oryginał, czy po prostu ma być suchy działający filtr? Bo możesz próbować adaptować całość z fiata 125, tyle, że jest okrągły. Jak ma być ładny, to kiedyś wyczaiłem, że oryginalne chromowane kołpaki z fiata 125p pasują idealnie na wkład filtra i z dwóch takich można zrobić całkiem fajną obudowę. U mnie w mieście w sklepie z częściami do ciężarówek i dostawczaków są też do kupienia gotowce w kilku rozmiarach - gotowy plastikowy filtr powietrza w kształcie beczki z typowym wkładem.
Montażu uniwersalnego filtra stożkowego, ze względu na warunki w komorze silnika, nie polecam, chyba że umieścisz ten filtr w nawiewie skąd wentylator czerpie powietrze do chłodzenia, ale wtedy stracisz możliwość przestawiania klapy.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Dawid_2248
Fan4oo
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gaźnik od Łady 2101 + suchy filtr powietrza

Post autor: Dawid_2248 »

Dzięki za informację, "czapkę" udało mi się znaleźć i już do mnie idzie pocztą. Gaźnik i przejściówkę też już mam. Z filtrem będzie problem, bo w komorze silnika jest dość mało miejsca, podejrzewam, że nawet umieszczenie go z boku by nie pomogło. Nałożenie na gaźnik, jak to ma miejsce w Fiacie lub w Ładzie w ogóle nie wchodzi w grę - nie zmieści się.

Co do filtra, nie ma znaczenia co to będzie, ważne żeby pasowało rozmiarem. Co to za sklep, możesz dać jakiś link? Bym zobaczył sobie jak wyglądają te filtry ;) A myślisz, że zamontowanie filtra olejowego (kompatybilnego z jednogardzielowym gaźnikiem K-133) będzie złym pomysłem?
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Gaźnik od Łady 2101 + suchy filtr powietrza

Post autor: Fido »

Też poszukuję tej czapki na dwugardziela.
Skąd wyrwałeś ?
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Gaźnik od Łady 2101 + suchy filtr powietrza

Post autor: Błażej »

Jak mało miejsca? Przecież tam z rozdzielnika mieści się koło zapasowe :D
Wpisz sobie w googla "obudowa filtra powietrza" i przełącz na obrazki. Filtr w kształcie beczki, dość mały, zdaje się od bobcata kosztuje od półtorej stówki wraz z wkładem. Wybierz się do sklepu z częściami do traktorów, maszyn rolniczych i budowlanych i innych takich lub na jakiś szrot, to na pewno coś dobierzesz.
Nie wiem, jak się będzie spisywać mokry filtr z tym gaźnikiem. W sumie im większy przepływ przez filtr, tym chyba lepiej.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Dawid_2248
Fan4oo
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gaźnik od Łady 2101 + suchy filtr powietrza

Post autor: Dawid_2248 »

@fido: Dzwoniłem po kolei po aukcjach z różnymi częściami do Zaporożca, znalazł się facet który to miał. Ale z tego co wiem, tylko jedną sztukę. Mogę się jeszcze upewnić u niego.

@Błażej: Chodziło mi o to, że nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby nałożyć filtr bezpośrednio na gaźnik od góry. Wielkie dzięki za porady, coś pomyślę :)
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Gaźnik od Łady 2101 + suchy filtr powietrza

Post autor: Błażej »

Od góry fakt, trochę za mało miejsca, ale po bokach aż nadto. Nie wiem, czy jest sens uparcie szukać oryginału, szczególnie że nie wiadomo, jak teraz z wkładem. Dopasuj coś od jakiegoś popularnego auta lub maszyny rolniczej/budowlanej. Zostaje ci jeszcze "tuning" z filtrem stożkowym, ale ten musi być zamontowany w chłodnej części komory silnika.
Co do pokrywy na gaźnik, to jak już wspominałem, zrobienie jej to nie jest najmniejsza filozofia. Zwłaszcza, że większość podzespołów da się znaleźć na szrocie.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Dawid_2248
Fan4oo
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gaźnik od Łady 2101 + suchy filtr powietrza

Post autor: Dawid_2248 »

Czyli filtr stożkowy raczej odpada, w całej komorze silnika zazwyczaj jest gorąco.

Udało mi się jednak kupić oryginał.. za dość niewygórowaną cenę. Teraz pozostaje tylko zmienić gaźnik, zamontować do niego filtr i wszystko powinno być ok :) Wielkie dzięki za cenne rady.
ODPOWIEDZ