Kupię panewki główne.

Czyli giełda samochodziarzy
Awatar użytkownika
mirko
Zapomaniak
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 12 lis 2011, 21:48
Lokalizacja: Katowice

Kupię panewki główne.

Post autor: mirko »

Hej, jak w temacie, kupię nominalne panewki główne wału.

Niestety przez pomyłkę (tak sądze) zamiast nominalnych sprzedano mi panewki na któryś szlif (oznaczone 0,5) niestety etykieta na opakowaniu lekko zamazana i nie można się doczytać.
Właśnie znalazłem chwile by coś zacząć składać a tu już na starcie niespodzianka :babol

Moze komuś zalegają , chętnie zanabęde po cenach bardziej przystępnych niż u sovietretro .
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Re: Kupię panewki główne.

Post autor: mancin »

Wprawdzie nie mam nominalnych, ale chętnie odkupie te na szlif . Masz możliwość pomierzyć średnicę wewnętrzną? Nominał ma mieć
55,070-55,090 (przednia) 55,050-55,080 (środkowa) 55,085-55,105 (tylna)

Myślałem,ze dorobienie panewek może być tańszym wyjściem,ale warsztat krzyknął za szlif i dorobienie panewek korbowych i głównych ok 1000zł
M-72, wersja Euro5
Awatar użytkownika
mirko
Zapomaniak
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 12 lis 2011, 21:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Kupię panewki główne.

Post autor: mirko »

Mancin, narazie nie sprzedaje tych panewek, pomierzyłem je sówmiarką elektroniczną , wieć nie jest to super dokładny pomiar, ale wychodzi na to,że są o 0,5mm ciaśniejsze.
Mam mały mętlik, bo do nowego wału nic mi nie pasuje, a sam wał ma o 0,2mm mniejszą średnice czopów niż podaje książka, więc musze to jakoś ogarnąc , tylko jeszcze nie wiem jak :scratch .
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Re: Kupię panewki główne.

Post autor: mancin »

Może nie jest nowy tylko po szlifie ,ktoś go przeszlifował i porzucił,sprzedał jako nowy . Sprawdzałeś owalizację na czopach?
M-72, wersja Euro5
Awatar użytkownika
mirko
Zapomaniak
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 12 lis 2011, 21:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Kupię panewki główne.

Post autor: mirko »

Czy rzeczywiście był szlifowany trudno powiedzieć, ogólnie robi wrażenie nowego, np. kołki do łączenia z zamachem w idealnym stanie, wysmarowany smarem jak to ruskie części. Owalizacji nie sprawdzałem, bo nie mam jak, w przyszłym tygodniu zawioze go i panewki do fachowca , niech pomierzy i coś poradzi.
Awatar użytkownika
mirko
Zapomaniak
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 12 lis 2011, 21:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Kupię panewki.

Post autor: mirko »

[quote="mirko"] Kupię panewki główne i korbowe na pierwszy szlif .

Okazało się, że wał (niby nowy) ma wymiary jakby był po szlifie.
Czopy główne około 54,7mm , korbowe 49,7 mm.
Byłbym wdzięczny za wszelkie namiary na osobę która ma panewki na pierwszy szlif na sprzedaż.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ