Spawara do blach zapka

mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Spawara do blach zapka

Post autor: mancin »

Tak mnie trochę zdopingował wątek "gratowisko" do ruszenia w końcu budy i tak sobie wymyśliłem ,że powoli sobie sam wspawam to co zgnite...tylko sprzętu brak.
Prawdziwego mig-a nie kupie, bo za te pieniądze połatam zapka u blacharza ,więc znalazłem takie cudo:
http://www.praktiker.pl/produkt,1604,98 ... opis_cechy" onclick="window.open(this.href);return false;
Mieliście z tym do czynienia? Mam taniego transformatora z tej serii i spawa . Czasami coś sie przyklei albo popryska ale spawa .
Ja potrzebuję wspawać kilka dziur (ok 20 sztuk mniejszych i większych) + przyłapać nadkola i pas przedni .
M-72, wersja Euro5
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Spawara do blach zapka

Post autor: Błażej »

Moim zdaniem nie warto. Chcesz się piwa napić, to browaru nie kupujesz. To samo tutaj. Chcesz blachy połatać, to daj to komuś, kto dysponuje porządnym sprzętem i doświadczeniem (chyba, ze jesteś dobrym spawaczem). Zrobi to raz, dobrze i będziesz mieć spokój. I pewnie kasa mniejsza. Bo sam grat to nie wszystko, dochodzi przecież butla, gaz, drut, prąd...
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
zaz1200

Re: Spawara do blach zapka

Post autor: zaz1200 »

mam podobne "cudo" dałem 300 za nówkę, oprócz awarii podajnika (plastikowe kółka zębatki) śmiga już 4 lata, spawałem zbiornik, błotniki i inne
. To tak jak z chinską kątówką, miałem jedną pare ładnych lat ( a dałem 50 zl), zużyłem 2 komplety szczotek, ostatecznie pekła obudowa wskutek upadku, a poza tym spox byle nie przegrzać Tylko pamiętaj ŻE TO SPRZĘT DLA AMATORÓW (nie może pracować non stop).
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Re: Spawara do blach zapka

Post autor: mancin »

Bo sam grat to nie wszystko, dochodzi przecież butla, gaz, drut, prąd...
Ta spawara nie ma gazu , właśnie nie wiem czy ona sie różni od zwykłej transformatorowej , ma tylko końcówkę do drutu .
M-72, wersja Euro5
Du-Di
Stały Bywalec
Posty: 255
Rejestracja: niedziela, 18 wrz 2011, 12:27

Re: Spawara do blach zapka

Post autor: Du-Di »

Bo ona spawa drutem w osłonie bez gazu , a 45A oraz 90A to trochę za mało jak na naprawy blacharskie . Miałem podobny 100A z gazem i dobrze mi się nim pracowało na nowych blachach , i o takiej samej grubości 0,8-1,0 mm . Jak chciałem zrobić wstawkę próg wewnętrzny ( kratownica ) to pożal się Boże. Nie polecił bym ci sprzętu o mniej niż 200- 250A.
ODPOWIEDZ