Zakupy części na Ukrainie

Dawid_2248
Fan4oo
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Dawid_2248 »

Witam
W sobotę wybieram się do Łucka na Ukrainie na kilka dni, przy okazji wypoczynku w tym pięknym mieście zamierzam zajrzeć na bazar i kupić kilka części do swojego Zaporożca. Czy komuś jest coś potrzebne? Od razu zaznaczam, że nie ma tam nieograniczonych możliwości w zakupie części, więc nie wszystko może być, lecz zapytać mogę. Ostatnio widziałem, że facet miał wszystkie części do układu hamulcowego po dość przystępnych cenach, z silnikowymi było gorzej.

Jeżeli ktoś z Was coś potrzebuje, proszę pisać - mogę spytać, kupić jeśli będzie i wysłać później pocztą. Przy okazji proszę podawać swój max. cenowy, nie chciałbym, żeby potem część którą kupię, okazała się za droga i nie doszło do przekazania, nie mam nieograniczonych funduszy ;)
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Fido »

Komplet naprawczy czyli cylindry,tłoki,pierścienie,panewki (2-3 szlif)
Gaźnik dwu gardzielowy (może być używany aby z Zapa)
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Błażej »

Kolektor pod gaźnik dwugardzielowy.
Będziesz miał łączność z bazą, czyli neta, jak tam będziesz? Bo może wygrzebię coś jeszcze.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Dawid_2248
Fan4oo
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Dawid_2248 »

@Fido: Czyli "standardowy", tzw. zestaw naprawczy silnika? Nie wiem ile to może kosztować, kupować bez względu na cenę?
@Błażej: Niestety nie będę miał tam internetu, do piątku wieczór możesz się jeszcze określić ;)
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Fido »

Oczywiście.
Napewno będzie o 3/4 taniej jak w Soviet Retro.
No chyba że cena będzie taka sama.

Aha,no i jakby były panewki główne ale na jakiś 2-3 szlif.Nominały odpadają bo do tego trzeba nowy wał.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Du-Di
Stały Bywalec
Posty: 255
Rejestracja: niedziela, 18 wrz 2011, 12:27

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Du-Di »

Fido, ja jutro siedzę w garażu i zapiszę jaki mam gaźnik ( ja go rozebrałem ale wszystko było ) i dam ci znać . Ja mam nadzieję że mój będzie pracował na gaźniku fiata 125p. więc zaz-a bym ci wysłał .Jednym słowem do oryginalnego gaźnika wracać nie zamierzam.
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: mancin »

Ja również komplet naprawczy silnika- cylindry, tłoki pierścienie , każdy szlif, byle nie nominał .
To jednorazowy wypad czy planujesz też kolejne podróże?
M-72, wersja Euro5
melon
Zapomaniak
Posty: 110
Rejestracja: sobota, 10 sty 2009, 19:50

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: melon »

Ja bym poprosił walek rozrzadu dzwigienki zaworowe wszystkie tzn ssace i wydechowe walki dzwigienek kolo zebate napedzajace aparat z góry dziekuje.
zcart
Fan4oo
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek, 17 wrz 2012, 23:57

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: zcart »

Ja poproszę znaczek przedni na maskę ten w chromowanej ramce ,linkę ssania i cylinderki hamulcowe tylne
Dawid_2248
Fan4oo
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Dawid_2248 »

Wszystko sobie zapisałem, będę pytał. Jednorazowy wypad na Sylwestra, nie jeżdżę tam regularnie.

@Fido: Czyli rozumiem, że mam nie kupować tego gaźnika, skoro sprzeda Ci go kolega?
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Fido »

Kurde sam nie wiem.
Wszystko zależy od tego za ile Ty mi go sprzedaż.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Dawid_2248
Fan4oo
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Dawid_2248 »

To daj jakieś swoje maksimum cenowe, bo nie chciałbym z tym potem zostać.
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Fido »

Zróbmy inaczej.
Mój nr.tel to 503127837
Jak będziesz na bazarze to daj znać co i za ile.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Błażej »

Dawid, jeśli jeszcze jesteś, to zorientuj się, ile kosztuje elektroniczny aparat zapłonowy. Bo są takie. Nawet w zestawach - aparat, moduł, cewka. Niestety typu nie miałem czasu poszukać. Ale po rosyjsku to będzie "eliektronnyj tramblier na zaporożec".
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Dawid_2248
Fan4oo
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Dawid_2248 »

Wróciłem już zza wschodniej granicy - niestety trochę się przeliczyłem - nie udało mi się dostać większości części. W okresie przedświątecznym (a u nich święta prawosławne przypadają 6 stycznia) większość stoisk z częściami na targu była nieczynna, nawet w dni powszednie. Udało mi się zdobyć tylko nieliczne części, mimo, że szukałem w kilku miejscach.

@Błażej: Naprawdę istnieje elektroniczny aparat zapłonowy do Zaporożca? To by była świetna sprawa, mój kolega niedawno założył sobie taki do malucha i spalania spadło z 7l do 5l/100km.
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Błażej »

Istnieje. Korpus pochodzi od moskwicza jakiegoś podajże. Gdzieś maiłem nawet numer katalogowy producenta ukraińskiego, czy rosyjskiego (choć możliwe, że to nawet kitajec robi na zamówienie). Tylko przyspieszacz jest inny, albo nawet nie. I sprzedają to w zestawach - aparat, moduł, cewka. Niestety to nadal aparat z rozdzielaczem, czyli wysoki. Niemniej w tej chwili posiadłem wiedzę (tajemną, a co :twisted ) jak zostawić aparat, zrobić mu zapłon elektroniczny, ale pozbyć się kopułki rozdzielacza, czyli obniżyć go o dobre kilka centymetrów. Potrzebne będą tylko dwie podwójne cewki, np z cc 900 sc i podobne.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
melon
Zapomaniak
Posty: 110
Rejestracja: sobota, 10 sty 2009, 19:50

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: melon »

Dawid istnieje taki aparat tu masz adres ukrainskiego allegro.

http://aukro.ua/listing.php/search?sg=1&string=968" onclick="window.open(this.href);return false;

Też byłbym na niego chętny dzieki za wałek.
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Fido »

Kurde też go chcę.
Może ktoś założy konto,zamówi sztuk kilka i roześle potem zainteresowanym ?
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
wojteq1971
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: poniedziałek, 2 lip 2012, 12:49

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: wojteq1971 »

Za 14 godzin zniknie, więc pozwoliłem sobie na archiwizacje http://www.allegromat.pl/aukcja127986" onclick="window.open(this.href);return false;

Regulamin punkt 3.5
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Błażej »

Co weselsze, to te moduły, to mi wyglądają na kopię modułu z VW. Więc pewnie i cewka też podejdzie. Piszę się na taki aparat, jakby kto znalazł dojście. W ogóle interesuje mnie dojście do ichniej elektroniki samochodowej i jakaś dobra dusza z tamtej strony.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
wojteq1971
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: poniedziałek, 2 lip 2012, 12:49

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: wojteq1971 »

Zadzwoniłem w kilka miejsc w poszukiwaniu firmy, która mogłaby sprowadzić ten element. Podczas jednej z rozmów gość z Krakowa powiedział, że jeśli podeślemy mu numer katalogowy to on spróbuje zorientować się za ile da się to sprowadzić. Może spróbować? Jeśli ktoś chciałby go sprawdzić, to jest to firma FHU Skorpion. Telefon 126446776. Nie wyjaśniałem dokładnie o co chodzi, ale wyraził się w tonie, że z Ukrainy to nie ma problemu...

... a tak przy okazji to kolega shevick obecny na forum jest z Ukrainy... :nod ...może On byłby pomocny?...
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: mancin »

Mam konto w aukro, spokojnie można założyć, tylko nie da się użyć maila takiego samego jak w allegro . Wysłałem gościowi od aparatu wiadomość, zobaczymy czy odpisze.
M-72, wersja Euro5
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Fido »

To czekamy,może zostaniesz dystrybutorem. :D
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Dawid_2248
Fan4oo
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Dawid_2248 »

Myślicie, że spadnie mu trochę spalanie po takim zabiegu?
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Zakupy części na Ukrainie

Post autor: Fido »

Na pewno.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
ODPOWIEDZ