ZAZ 968A

Awatar użytkownika
Guido76
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 9 lis 2013, 10:15

ZAZ 968A

Post autor: Guido76 »

Witam,
Przedstawiam mojego nowego ZAZa - samochód był poprawiany blacharsko i lakierniczo ( trochę nieudolnie) , będzie to wszystko poprawiane.
Plusem jest ze ma wszystkie detale w całkiem niezłym stanie.
Samochód kupiłem i wróciłem na kołach 300 km (oczywiście z przygodami)

Teraz zaczynam ogarniać silnik. Żyje swoim życiem.
Mam straszne kłopoty z obrotami ( a wymieniłem już gaźnik na nowy, aparat, pompę paliwa, oczywiście kable, świece)

Pewnie będę prosił o pomoc w wielu kwestiach, czy jest ktoś z Forum z Krakowa lub okolic ??

Pozdrawiam
Paweł
Załączniki
2.jpg
1.jpg
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: ZAZ 968A

Post autor: Fido »

Ładny uszatek. spox
Ojciec też miał takiego,tylko pomarańczowego.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: ZAZ 968A

Post autor: Błażej »

Ładny ci on... Kolor planujesz mu zostawić taki, czy fantazja jakaś się pojawi?
Silnik niestety - pewnie szybko trzeba będzie czapki zrzucić z cylindrów i patrzeć na stan gładzi, tłoków i pierścieni.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Awatar użytkownika
mucha68
Fan4oo
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 5 gru 2011, 23:35
Lokalizacja: LEGIONOWO

Re: ZAZ 968A

Post autor: mucha68 »

spox gratuluję super uszatek,jaki rocznik?Kolor mój ulubiony bananowy zastanawiam się czy swojego tak pomalować.A jak środek?
MUCHA NA OSIE
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Re: ZAZ 968A

Post autor: mancin »

Bardzo ładny. Problem z obrotami to chodzi ci o wolne obroty ? Konia z rzędem temu, co ustawi oryginalny gaźnik jednogardzielowy ,żeby chodził poprawnie. Druga sprawa,to że on ma mieć 800 obrotów biegu jałowego a większość ludzi stara się zejść niżej.
M-72, wersja Euro5
Awatar użytkownika
Guido76
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 9 lis 2013, 10:15

Re: ZAZ 968A

Post autor: Guido76 »

Dziękuje za opinie,
środek czerwony, odnośnie obrotów ustawiłem wolne obroty, tylko jak chodzi sobie na wolnych przez kilka minut, jak staram sie dodac gazu to albo gaśnie , albo nie wkreca sie na obroty, wydaje mi sie tak jakby go zalewało.
Dlatego pytałem czy jest ktos z okolic krakowa , można by posłuchać razem
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: ZAZ 968A

Post autor: Błażej »

Jak gazu dodajesz gwałtownie, czy powoli? Czy w obu przypadkach? Nie szarpie? Bo to może być źle ustawiony zapłon.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
zcart
Fan4oo
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek, 17 wrz 2012, 23:57

Re: ZAZ 968A

Post autor: zcart »

Ładny i chromy ma ładne i w ogóle jest ładny. :sm
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: ZAZ 968A

Post autor: Fido »

Pokaże swojemu staremu,kopara mu opadnie.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
Guido76
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 9 lis 2013, 10:15

Re: ZAZ 968A

Post autor: Guido76 »

Zaz ma potenciał , wszystkie detale, zobaczymy walczę teraz z silnikiem.
Jak stoi na wolnych obrotach po kilku minutach jak dodaję gazu gwałtownie odrazu gaśnie, jak powoli też zgaśnie tylko jeszcze można jakby walczyć .

Nie mam juz pojęcia.

- nowy gaźnik
- aparat
- cewka
- kable
-świece
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Re: ZAZ 968A

Post autor: mancin »

Sprawdź tez pompkę paliwa - od stania murszeją membrany . Jak dopompowujesz paliwko ręcznie przed startem , to może po prostu pompka odsilnikowo nie tłoczy a ręcznie jeszcze tak . Jak pochodzi i zgaśnie to zobacz ile paliwa jest w gaźniku. Zapłon - za duża przerwa na przerywaczu , niesprawny kondensator , rozwalony odśrodkowy przyspieszacz zapłonu (u mnie nie było jednej sprężynki).
Może ssanie się nie wyłącza? Spalina śmierdzi ubogo czy bogato? Pompka przyspieszająca leje benzynę?
M-72, wersja Euro5
dezerter1942
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 25 mar 2013, 21:27
Lokalizacja: Milówka

Re: ZAZ 968A

Post autor: dezerter1942 »

Witaj Guido76, ja też stałem się posiadaczem zapa w marcu ubiegłego roku, rocznik 76 wersja 968AE zacząłem odbudowę od podstaw i znam każdą śrubkę tego wozu:) zaz jest już prawie ukończony, zostały mi jeszcze nie wielkie poprawki, z resztą co tu dużo gadać , niebawem założę osobny temat. Jestem z Milówki to jest 15km na południe od żywca do Krakowa nie mam aż tak daleko wiec można by się kiedyś zgadać. pozdrawiam
ODPOWIEDZ