REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

zcart
Fan4oo
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek, 17 wrz 2012, 23:57

REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: zcart »

https://picasaweb.google.com/1062033563 ... 08/DropBox" onclick="window.open(this.href);return false;
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: Błażej »

Ładne cacko!
Jak środek? Planujesz pełny oryginał, czy jakiś tuning - nagłośnienie, elektryczne szybki, dodatkowe zegary...? :D
Ja zawsze chciałem przerobić tylne lampy na jakieś inne okrągłe - podobały mi się te trójdzielne ze starego bmw.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
zcart
Fan4oo
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek, 17 wrz 2012, 23:57

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: zcart »

Środek w originale porządnie wyprany :D
Wszystkie części są oryginalne tylko że odświeżone ,zadbane itp.
Lakier został zmieniony bo prawa strona była przeszlifowana i pomalowana sprayem.
Silnik rozebrany w mak i złożony na nowych tłokach, pierścieniach, cylindrach, głowice dostały nowe zawory, prowadnice, uszczelniacze i gniazda zaworowe.
Skrzynia wymyta i sprawdzona
Docisk sprzędła poszedł do ocynku ( oprócz powierzchni dociskowej oczywiście) i nowa tarcza sprzęgła (nabijane okładziny)
Lakier akrylowy (zawsze łatwo poprawić)
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: Błażej »

zcart pisze: Silnik rozebrany w mak i złożony na nowych tłokach, pierścieniach, cylindrach, głowice dostały nowe zawory, prowadnice, uszczelniacze i gniazda
Uszczelniacze? Oryginalnie tam żadnych nie było, więc pochwal się od czego dopasowałeś i czy nie zniszczą się w dużo gorętszej, niż chłodzona cieczą głowica? I skąd miałeś wszystkie te nowe części? Bo wiadomości o dostępności tych gratów, to tutaj cenna sprawa :D
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: Fido »

No pięknie kolego.
Kawał zajebistej roboty. :applause
Szacun dla ciebie. spox
Takim "F-16" jeździł mój ojciec.Ja niestety za młody byłem by go ujeżdżać.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
mucha68
Fan4oo
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 5 gru 2011, 23:35
Lokalizacja: LEGIONOWO

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: mucha68 »

No brawo.Kiedy mój tak będzie wyglądał.Ja na razie remontuję silnik :D
MUCHA NA OSIE
zcart
Fan4oo
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek, 17 wrz 2012, 23:57

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: zcart »

Części można kupić na Ukrainie i popularnym serwisie aukcyjnym. Mi kupili tacy niby znajomi, którzy pracowali w Polsce, oczywiście obywatelstwa ukraińskiego. Mam obecnie kontakt z panem z Warszawy który jak pisze kupuje części do Zapa na Ukrainie . Spróbuję namówić go do udzielania się tu na forum. Jego zdaniem "Bazary z autoczęściami na Ukrainie są w każdym większym mieście, ja póki co najwięcej części do Zaporożca zaobserwowałem w Łucku (pewnie ze względu na długoletnią produkcję w tym mieście ŁuAZ 969-A , opartych w dużej mierze na identycznych podzespołach co Zaporożec)"
Głowica poszła do zakładu i tam twierdzą że dopasowali uszczelniacze od :
7,5x11,5x2 Uszczelniacz zaworu (wydech) OPEL 1,6-2,0 CIH
a jak będą się sprawować nie mam pojęcia
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: Fido »

Się okaże, wyjdzie w praniu.

A z tym kontaktem to daj znać.
Jest tu spore zapotrzebowanie na komplety naprawcze silnika i nie tylko.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
mirko
Zapomaniak
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 12 lis 2011, 21:48
Lokalizacja: Katowice

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: mirko »

Podziwiam Twój zapał i efekt jaki uzyskałeś. To co zrobiłes to kupa dobrej roboty.
Namów tego znajomego od części żeby się tutaj zarejestrował i przedstawił jakąś fajną oferte .
Pozdrawiam.
zaz1200

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: zaz1200 »

ja bym się chetnie skontaktował z tym panem od części, gdyz mieszkam w Warszawie :)
zcart
Fan4oo
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek, 17 wrz 2012, 23:57

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: zcart »

Napisałem do niego czy chce się przywitać na forum. Z naszych rozmów wynika, że przy okazji będąc na Ukrainie coś tam sobie kupi dla siebie. Jak się ujawni to będziemy z nim rozmawiać. Nie jestem pewien czy chciałby abym jego e-mali podał na forum. Poczekajmy
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: Fido »

Ty go lepiej zapytaj czy więcej części by nie przywiózł.
Zarobi jeszcze na tym.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Dawid_2248
Fan4oo
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: Dawid_2248 »

Witam wszystkich na forum
Jestem osobą, o której wcześniej pisał Zcart, sprawa z częściami wygląda tak: Kupowałem na Ukrainie kilka części do swojego Zaporożca na bazarze, były to głównie pierdoły typu pojemnik do spryskiwacza itp, ale także części układu hamulcowego. Facet specjalizuje się w Zaporożcu, ale nie wiem jak z częściami do silnika. Wybieram się na Ukrainę w grudniu, wtedy mógłbym się dowiedzieć i ew. przywieźć jakieś części (jeśli byście potrzebowali), jednak nie chcę zbyt wiele obiecywać bo naprawdę nie mam pojęcia czy uda mi się wszystko dostać.
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: Fido »

potrzebujemy baaaaardzo wiele części silnikowych typu zestawy naprawcze tłokowo korbowe jak i większe części typu panewki,wały,aparaty zapłonowe,głowice.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
zaz1200

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: zaz1200 »

ja tam cały silnik biorę w monolicie - jak jest możliwość, a jak nie to w " maku " :)
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: Fido »

Przejrzałem sobie foty.
Piękna robota.
Piecyk też odstawiłeś zajebiście.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
zcart
Fan4oo
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek, 17 wrz 2012, 23:57

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: zcart »

Zdradzę wam tajemnicę. Dlaczego wszystko jest w ocynku lub proszkowym malowaniu. Mam szczęście, bo proszkowe malowanie jest 5 min drogi piechotą, czyli dwie ulice dalej. A ocynk galwaniczny jest 10 minut samochodem w jedną stronę i pan Czesio bierze od reklamówki gratów 20 zł.
W tym tygodniu włożę już silnik do skorupy i skończę podsufitkę. Niedługo zdjęcia.
Pozdrawiam wszystkich na forum.
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: Fido »

Szczęściarz.
Wyślę Ci worek gratów to mi też pocynkujesz 8)
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
zcart
Fan4oo
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek, 17 wrz 2012, 23:57

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: zcart »

Mój tel 516169496 Jeśli ktoś chce coś ocynkować w Lublinie to proszę o kontakt tel ( proszę tylko i wyłącznie dzwonić). Tylko uwaga po piaskowaniu rzeczy się nie świecą a raczej są matowe i siwe, a po wyczyszczeniu szczotką drucianą na szlifierce lub wiertarce świecą się jak ................................ Warto zainteresować się czy w pobliżu nie ma jakiegoś zakładu obróbki metalu co produkuje np: ogrodzenia, siatki itp. Oni też dają do ocynku, a jak macie zakłady lotnicze to na miejscu robią chrom przynajmniej tak jest w Świdniku 15 km od Lublina
zaz1200

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: zaz1200 »

piękna robota, oby silnik nie popsuł sobie urody gubiac olej, co wiemy w zapie jest trudne do wyeliminowania :applause
Awatar użytkownika
koczu
Zapomaniak
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 26 lut 2009, 21:17
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: koczu »

kurde............fajnie zrobione-gratuluję :) :applause :applause :applause :applause
Idę naprzód, do celu.
Drogi mej nie wytyczy
Ni głos werbla, ni cytra,
Póki starczy mi siły,
Idę po następne pół litra.!!
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: Błażej »

Zcart - w Lublinie był fajny warsztat samochodowy, gdzie właściciel reperował sobie stare Volvo Amazon. Mieli tam między innymi piaskarkę i trochę sprzętu do zabawy. Znasz ich może? Nazwy nie pamiętam niestety, ale nowa, duża hala, ładnie zrobiona i wyposażona.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
zcart
Fan4oo
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek, 17 wrz 2012, 23:57

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: zcart »

Tego warsztatu nie znam
Ale znam tego pana

http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-po ... nId,593788" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
poosiada też
Triumpha Spitfire'a
NSU prinz
Jeszcze chyba jakiegoś Citroena lata 20-30
Jego syn przerobił trzy samochody sportowe ale nie wiem jakie Po prostu je obudował i wyglądają jak rasowe samochody sportowe z lat 90

A mój zapek ma już silnik włożony i tylne siedzenia, podsufitka założona i wyprana, szyby założone i cała elektryka podpięta oprócz czujnika oleju i rozrusznika. Muszę połatać uszczelką od dolnej pokrywy i całą wykładzinę gumową ze środka, fotele przygotowane do włożenia. Niedługo zdjęcia
zcart
Fan4oo
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek, 17 wrz 2012, 23:57

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: zcart »

https://picasaweb.google.com/1062033563 ... 08/DropBox

Troszkę nowych zdjęć ( przepraszam że tak długo nic nie wrzucałem ale teraz mam dużo pracy, więc morze składanie rozpocznę w grudniu -styczniu)
Pozdrawiam zapko-maniaków
Awatar użytkownika
mucha68
Fan4oo
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 5 gru 2011, 23:35
Lokalizacja: LEGIONOWO

Re: REMONTT ZAZA 2012 ZDJĘCIA

Post autor: mucha68 »

No pięknie,gratuluję postępów.Aby tak dalej,to niedługo wyjedzie na drogę.
MUCHA NA OSIE
ODPOWIEDZ