Naprawa zaworów

O wszystkim i o niczym
ODPOWIEDZ
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Naprawa zaworów

Post autor: Błażej »

Uwierzycie w tak naprawiane zawory:
http://www.youtube.com/watch?v=KH3XcsDd ... ure=relmfu

Ten facet robi to dla siebie na długie przebiegi :lol: :lol: :lol:
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Naprawa zaworów

Post autor: Fido »

No fachowiec jak z programu "Usterka" :lol:

Niby pełna profeska ale rozhartował zawory przy spawaniu a jakoś hartowania powtórnego nie zauważyłem.
Znaczy się na 5 tyś km. wystarczy.(a może i nie)
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Du-Di
Stały Bywalec
Posty: 255
Rejestracja: niedziela, 18 wrz 2011, 12:27

Re: Naprawa zaworów

Post autor: Du-Di »

Pewnie z tymi zaworami jest tak jak z ,, piecem i Pawlaków,, . Co z tego że są , ale jaka jest ich jakość , i czy te kąty są dokładne. Mój ojciec też wystrugał sobie z drewna saksofon i co ...
A jak Fido wspomniał utwardzanie , nie szkoda mówić McGawer
zaz1200

Re: Naprawa zaworów

Post autor: zaz1200 »

słyszałem opowieści o remontach w trasie i prostowaniu zaworów mlotkiem na kamieniu, tyle że to było ze 20 lat temu, w wysokoobrotowym sprzęcie, to może i pochodzi ale chyba nie długo.
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Re: Naprawa zaworów

Post autor: mancin »

Ma fajny warsztacik , może hartował, tylko uznał to za nieciekawe na filmie . Pamiętajcie,że o naszych motorkach tez mówią , że to: " nie pojeździ długo" albo " lepiej było kupić sobie shadowke" "co nie masz kasy na prawdziwy motor?"
M-72, wersja Euro5
melon
Zapomaniak
Posty: 110
Rejestracja: sobota, 10 sty 2009, 19:50

Re: Naprawa zaworów

Post autor: melon »

Panowie a skąd wiecie jakim gatunkiem drutu były napawane te zawory. Kiedyś napawałem piaste pod łożysko drutem 355 i nie chciał sie tego złapać nóż tokarski z wymiennymi płytkami. Zauważyliscie chyba , że gość tego nie toczy tylko szlifuje.
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Naprawa zaworów

Post autor: Błażej »

Melon, tak to skomentował mój znajomy moderator:
W silniku z filmiku upier**li się teraz cały grzybek - bez obróbki cieplnej nie ma to prawa "grać". Dodatkowo o ile o spawaniu koleś ma jakieś pojęcie, to o szlifowaniu zaworów żadnego - a nawet w ogóle o używaniu szlifierki. Zbyt duże obroty wrzeciona kręcącego zaworem, widać jak grzybek odbija się od kamienia. W sumie dziwne że już przy szlifowaniu nie pękł.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
melon
Zapomaniak
Posty: 110
Rejestracja: sobota, 10 sty 2009, 19:50

Re: Naprawa zaworów

Post autor: melon »

Co do szlifowania to się zgadzam powinna to być szlifierka do zaworów ale mówimy o twardości zaworów a tu głównie chodzi o twardość przylgni sam zawór nie jest taki twardy gdyby były bardzo twarde to w silnikach w których zerwał się pasek rozrządu zawory by się łamały a nie gieły a własnie tak jest . Tak czy inaczej wolal bym wymienić zawory na nowe.
ODPOWIEDZ