junak bobber

O wszystkim i o niczym
ODPOWIEDZ
forek
Świeżak
Posty: 27
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 11:49

junak bobber

Post autor: forek »

moim zdaniem coś piknego http://www.youtube.com/watch?v=IlcfuNio_-g co o tym sądzicie
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Post autor: Błażej »

Bardzo ładny! Pochowałbym tylko linki i wywalił ten alternator. Bo w tej chwili można już założyć mniej rzucającą się w oczy elektrownię.
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Ładny,widać że gościu włożył w niego kupe roboty.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

a co powiecie o nowym nowym Junaku 350

http://moto.allegro.pl/item965278343_ju ... _maja.html


Wizualnie by mi podszedł bez przeróbek, ale nie wiem czy jakość tego będzie odpowiednia.
Awatar użytkownika
Gomez
Zapomaniak
Posty: 256
Rejestracja: środa, 19 lis 2008, 18:44

Post autor: Gomez »

Obstawiam, że wytrzyma okres gwarancyjny... :lol:
Ale wygląd ma nawet nawet.
Powolny jeździec :)
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Mi nie pasuje tylko jedno w tym moto.
Napis Junak.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
i_luciferi86
Zapomaniak
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek, 10 sie 2009, 22:58

Post autor: i_luciferi86 »

mi osobiscie pasi ....
maly filmik z junakiem
http://www.youtube.com/watch?v=e-1zA_rZnuA
LIKUKU
Zapomaniak
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 13 wrz 2009, 20:19

Post autor: LIKUKU »

Dla mnie lux, lecz niestety tylko napis nawiązuje do tego co było a niedotrwało.
marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

Zdanie mam nieco podobne do Fido, jeśli już usieli korzystać z nazwy Junak nie musieli nią oblepiać motocykla z każdej strony. Poza tym Junak to Junak ;] To tak jakby zaczęli nagle robić Sokoły, albo WSK (przy okazji grupa pasjonatów wskrzesiła WFMki i wersja lux ma nawet tarczowe hamulce ;])

Prezentuje się ładnie ten Junak, spacerówki na starcie itd, ale z widlakiem byłoby lepiej. Mam tez obawy o trwałość, wszyscy chyba wiedza jaką trwałość mają współczesne romety. Obejrzałbym sobie też test z monośladu, tam dość rzeczowo opisują motocykle.

W najgorszym wypadku będzie tani dostęp do części blacharskich do zapków.
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Post autor: Błażej »

Tylko junak NIGDY nie występował w widlaku i jego montaż, to już zupełne odejście od kształtu motocykla.
Ten nawet niebrzydki, choć w wersji chromowanej, połowa tego do zdjęcia. Rama sympatyczna - softail, daje namiastkę jeżdżenia harleyem ;). Przednie koło 21' też nawiązuje do "easy ridera". Przedni widelec UpSide Down, też nowoczesne rozwiązanie. Nie wiem tylko, kto produkuje (USD - patrz chwilę wcześniej). Choć widać, że trochę składak z tego, co było pod ręką. Wlew paliwa od supersporta... Koła mogły by być szprychowane moim zdaniem. Ogólnie - nie najgorzej i cena też nie powala.
Najlepsze zostawiam na koniec - kliknijcie w inne aukcje sprzedającego i poczytajcie, czym w ogóle handlują - szoteczki, miksery, gacie, uchwyty do telewizorów. Czyli firma zamówiła partię pojazdów z określonym logo na baku (bez problemów można - kto się w Chinach tym przejmuje?). I próbują zbadać rynek.
marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

wiesz ten tutaj też ma 2 cylindry. No i ci z allegro dostaja tylko 40 sztuk z całej 400 sztukowej produkcji. Dałem linka z allegro bo miał obszerny opis.

Tutaj macie inne Junaki w ofercie ALMOTu
http://www.almot.com.pl/junak/1/index.html
melon
Zapomaniak
Posty: 110
Rejestracja: sobota, 10 sty 2009, 19:50

Post autor: melon »

marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

melon myslałem, że dasz milenium, a tu taki potworek ;]
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Post autor: Błażej »

Jednostkowa produkcja. Raz to widziałem. Był nie odpalony i tylko na pokaz. Osobiście uważam, że to radosna i głupia twórczość. Otóż dlaczego: głowica w junaku występowała JEDNA. A tutaj są dwie - przednia i tylna, czy jak kto woli lewa i prawa. Wlot jest od wewnątrz cylindrów, a wylot od zewnątrz. czyli jedna głowica jest obrócona i wlot jest wydechem, a wydech dolotem. Dopiszesz sobie resztę? :D
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

abstrahując, a dlaczego nie moznaby odwrócić głowicy jeżeli uporano się z rozrządem? zawory chyba ssący i wydechowy są z tego samego materiału? głowica też z jednorodnego aluminium? jak widać czasem cos nie powinno działac ale twórca pewnie o tym nie wiedział .. zrobił i... działa...;) wiekszosc odkryc i wynalazków dokonuje sie przypadkowo lub nieświadomie!

Dodane po 7 minutach:

tego pamiętacie? http://dzikijunak.org/gallery/album335/V_ka1

Dodane po 4 minutach:

nie zabijajmy ducha konstruktora ! oby tylko nie kończyło się tak jak poniżej hehe.. http://bp2.blogger.com/_qpWtg6IvDLk/R7_ ... OOOpss.jpg
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Post autor: Błażej »

Właśnie dlatego, że zawory są inne. Mają inną średnicę i inną grubość. Zawór wylotowy musi wytrzymać temperaturę spalin. Zawór ssący raczej szybko się wypali pod takim obciążeniem. Kanał wylotowy, ze względu na inną temperaturę spalin, też raczej ma grubsze ścianki.
Działać to będzie, ale do poprawnej i bezpiecznej pracy będzie temu daleko. Już lepiej było by założyć tam jakieś głowice od rusa, czy jeszcze czegoś, co ma symetryczne głowice.
LIKUKU
Zapomaniak
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 13 wrz 2009, 20:19

Post autor: LIKUKU »

Moze i wizja była zacna ale ja zawsze bede przeciw czemus takiemu niepowinno traktowac sie w ten sposób historii, pamiętam jak namiętnie kumple cieli ramy od junaka na choppery a teraz wszystko idzie na złom bo powraca sie na orginał, jak chce się miec V to kupuje japonie lub hd mysle ze powszechnego zjadacza chleba nawet na raty stac na to, a nie pasztece zabytka niepowracalnie mija sie to z celem w dzisiejszych czasach pewnie jest to chęć udowodnienia sobie czegos lub innym. Nawet wsk czy panonia ładnie zrobiona zostawia takiego junaka w tyle i zawsze co orginał to orginał. Do tego projektu zostało zmarnowanych pare silników junaka, czego oczywiscie sie juz nieprodukuje i w imie czego??? Bo ja potrafie, dla mnie to zamało !!!!
marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

LIKUKU czyli boberek z pierwszego posta też ci nie podchodzi pewnie.

Mnie tam w sumie boli tylko jak widze na youtube te filmiki jak młodzież katuje zabytki, niby zwykłe wsk i podobne, ale tego będzie coraz mniej a czasem zakatują sporta czy inny rzadki model, a nawet o tym nie wiedzą. Jak ktoś przerabia motocykl by nim jeździć, poprawia fabrykę etc. to mi to nie przeszkadza zbytnio.
LIKUKU
Zapomaniak
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 13 wrz 2009, 20:19

Post autor: LIKUKU »

Dodane po 30 minutach:


"marcinsud"
Jak ktoś przerabia motocykl by nim jeździć, poprawia fabrykę etc. to mi to nie przeszkadza zbytnio.

Zawsze jestem zdania rubta co chceta jesli mozna wrócic na orginał, a poza tym tragedia.
Awatar użytkownika
i_luciferi86
Zapomaniak
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek, 10 sie 2009, 22:58

Post autor: i_luciferi86 »

marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

e tam jawa
wsk z pietrowym silnikiem to jest to :P
http://www.youtube.com/watch?v=Q3DIK-1z ... re=related

Jakby nie było jest to jednosuw. Tłoki są połączone sworzniem, a komory spalania oddzielone są przegrodą, tak że na każdy suw przypada zapłon raz w jednej komorze raz w drugiej.
marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

Panowie tak apropo tego nowego 'polskiego' junaka wynalazłem fajną stronę

http://leonartmotors.com/Leonart.html

Wygląda znajomo, a całość gadania o polskości tego Junaka zafundowana przez ludzi z almotu śmierdzi mi marketingowym gównem
ODPOWIEDZ