O wszystkim czyli od niczego :) Projektowanie

O wszystkim i o niczym
ODPOWIEDZ
dlogi1984
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 11 lut 2010, 16:16

O wszystkim czyli od niczego :) Projektowanie

Post autor: dlogi1984 »

Ponownie witam wszystkich! Jestem nowy na tym forum i nie ukrywam że bardzo licze na pomoc kazdego kto tylko ma pojecie na temat budowy zapkow a najlepiej jak juz jakiegos ma :)
Na poczatek troche o moich planach..mianowicie mam zamiar zbudowac maszyne swoich marzen :) Jako ze lubie motorki z "jajem" i mam dziwnego bzika na punkcie rosyjskiej mysli technicznej wybralem zapka. Nie licze poki co pieniedzy ani czasu..daje sobie na to wszystko tyle czasu ile bedzie mi potrzebne, ale ponad wszystko chce postawic na JAKOSC wykonania. Dlatego realizacje swoich planow chce rozpoczac od porzadnego projektu.

Korzystam z programu Autodesk Inventor i czesciowo mam w nim zrobioną ramę której rysunek wrzucil gdzies tam kolega Jaca. Niestety straszne są w nim braki jesli chodzi o wymiary a co za tym idzie projekt tez bedzie maksymalnie niedociagniety :(
W tym miejscu zwracam sie wiec z prosbą żeby ktoś podrzucil moze jakis bardziej kompletny schemat ramy, wymiary silnika lub cokolwiek na czym bede mogl zabazowac.

Z gory bardzo wszystkim dziekuje i przepraszam ze takie wypracowanie mi wyszlo :)
Awatar użytkownika
Gomez
Zapomaniak
Posty: 256
Rejestracja: środa, 19 lis 2008, 18:44

Post autor: Gomez »

Skoro wiesz, czego Ci brakuje by zacząć to wiesz od czego zacząć :wink:
Moja propozycja: kup silnik, zdecyduj się na jakiś sposób napędzania i dokompletuj to, będziesz miał już bazę do "obspawania" ramą.
Powolny jeździec :)
wojtas
Wydumkowicz
Posty: 90
Rejestracja: wtorek, 12 maja 2009, 20:59

Post autor: wojtas »

Podpisuję się pod propozycją Gomeza.Będziesz miał podstawę napędu to potem akcja z ramą.Też sobie to tak rozplanowałem. No i w sprawie podejścia do jakości bez baczenia na koszty i rozciągnięcie w czasie-też tak mam hehe.Więc życzę jak najwięcej zapału,radości,i zaglądaj tu żeby ''doładować akumulatory'' jakby znużenie robotą dopadło.
dlogi1984
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 11 lut 2010, 16:16

Post autor: dlogi1984 »

Dzieki Gomez za tak szybką odpowiedz! Owszem Twoja propozycja wydaje sie najbardziej rozsadna i logiczna, ale jest maly problem - niestety od jakiegos czasu śledze allegro i nie ma kompletnie zadnych aukcji o silnikach zapka. potrzeba po prostu czasu a ten chcialem wykorzystac na dlubanie nad projektem.
Jeszcze raz bardzo prosze o jakakolwiek pomoc.

Pozdrawiam!

Dodane po 10 minutach:

Wojtas dzieki! fajnie slyszec ze ktos ma podobne podejscie :) Na jakim jestes etapie? moze jakies fotki lub wymiary? pliiiiiiz :D
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Nie patrz na aledrogo tylko pojeździj po autozłomach to szybciej trafisz.
Ja w styczniu wyrwałem całą jednostkę wraz ze skrzynią za 160 zł.
Z wymiarami nie ma problemu.
Wystarczy pomierzyć.
To na razie jeden wymiar który mogę podać na dzień dzisiejszy.
Obrazek
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
wojtas
Wydumkowicz
Posty: 90
Rejestracja: wtorek, 12 maja 2009, 20:59

Post autor: wojtas »

znajdziesz coś o mojej robocie w temacie-WITAMY I NASZE MASZYNY
marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

Schemat Jacy nie jest niekompletny tylko ta rama bazuje na ramie od dniepra o ile mnie pamięć nie myli.
dlogi1984
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 11 lut 2010, 16:16

Post autor: dlogi1984 »

Marcinsud nadal nie zmienia to faktu ze na tamtym rysunku nie moge bazowac...poniewaz nie ma wszystkich wymiarow. A jak do tego wszystkiego przyszloby mi szukac wymiarow ramy dniepra i to wszystko mieszac to chyba bym osiwial przy tym ;)
Panowie tak dla jasnosci...ja nie prosze nikogo tutaj zeby podal mi na tacy gotowy schemat ramy tylko chociazby podstawowe wymiary silnika jak np. uchwytow mocowania silnika, jego wysokosc, szerokosc. Wstawie sobie pozniej taka "bryle" do programu i do woli bede mogl ją oplatac rurami..zawsze prosciej na kompie niz w rzeczywistosci prawda? a od jakiejs wizji trzeba zawsze wyjsc bo bez tego to wyjdzie kupa na dwoch kolkach. Napewno wszyscy sie zgadzacie.
marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

spoko jak ktoś nie zrobi tego wcześniej to jutro ci podam wymiary silnika.
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Niestety w mądrej książce nie ma wymiarów silnika.
Postaram się jutro pomierzyć na motocyklu bo drugi silnik mam u babci a tam zawiało.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
Gomez
Zapomaniak
Posty: 256
Rejestracja: środa, 19 lis 2008, 18:44

Post autor: Gomez »

dlogi1984 pisze:Wstawie sobie pozniej taka "bryle" do programu i do woli bede mogl ją oplatac rurami..zawsze prosciej na kompie niz w rzeczywistosci prawda? a od jakiejs wizji trzeba zawsze wyjsc bo bez tego to wyjdzie kupa na dwoch kolkach. Napewno wszyscy sie zgadzacie.
Na pierwszy projekt jednak polecałbym ołówek i kartkę(-ki) papieru.
CADa do części, które polecą na obrabiarki.
Jeśli pójdziesz jednak swoją drogą, nie obrażę się :wink:
Powolny jeździec :)
dlogi1984
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 11 lut 2010, 16:16

Post autor: dlogi1984 »

w takim razie czekam z niecierpliwoscia na wymiary bo wiadomo weekend nadszedl i jest okazja troszke podlubac :) jak tylko cos spłodze to napewno wrzuce fotke.
pozdrawiam
wojtas
Wydumkowicz
Posty: 90
Rejestracja: wtorek, 12 maja 2009, 20:59

Post autor: wojtas »

dlogi1984 sprawdź wiadomości!
dlogi1984
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 11 lut 2010, 16:16

Post autor: dlogi1984 »

Wojtas wielkie dzieki ale nie mam mozliwosci skontaktowac sie teraz z Toba :( :( wyslalem Ci pw
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Czyli wymiary już masz ?
Pytam bo dziś nie miałem jak pomierzyć a wybierałem się do garażu w sobotę.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
Gomez
Zapomaniak
Posty: 256
Rejestracja: środa, 19 lis 2008, 18:44

Post autor: Gomez »

No to może ten kto ma te wymiary wyliczone, niech zamieści je tutaj.
Przyda się dla potomności. I będziemy na bieżąco.
Powolny jeździec :)
dlogi1984
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 11 lut 2010, 16:16

Post autor: dlogi1984 »

długość całości -od śruby koła pasowego alternatora(najdalej wysunięty element) do końca skrzyni biegów --76 cm wysokość silnika stojącego na misce olejowej do najwyższego pkt.czyli góry gaźnika 2 gardzielowego-65cm dł.samego silnika-48 dł.kryzy-7 cm dł.skrz biegów-21 szer.skrz.bieg.-26 plus 5cm ramię na stopke zmiany biegów szer.silnika od brzegu cylindrów (najszerszy pkt)-53cm rozstaw na śruby mocujące silnik--wzdłóż silnika-22,5 na szerokość 28,8(przychodzą 4 śruby) długośc bloku silnika-32,5 osłona rozrządu zaczyna sie 9 cm od dołu silnika a sama wraz z kołami pasowymi ma 15,5 cm

!WYMIARY DZIEKI UPRZEJMOSCI WOJTASA!

Gdyby ktos chcial jeszcze cos dorzucic to walić smialo, ale mi tyle jak na razie wystarczy :)
marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

nie wiem czy ci się przydadzą wymiary wiatrołapu (alternatora), bo jeśli go nie wywalisz to ma dość dużą średnicę i raczej może ci się to przydać.

Ma to ustrojstwo z 22 cm średnicy i z 14 głębokości (patrząc od przodu)

Posłużę się fotką silnika Wojtasa, bo mój jeszcze wisi w samochodzie.

Obrazek
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Jak będę miał wolną chwilę to postaram się nanieść wszystkie wymiary na schemat jednostki napędowej i wrzucę fotkę.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
ODPOWIEDZ