Nasze Weterany

O wszystkim i o niczym
ODPOWIEDZ
oldtimer
Zapomaniak
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 6 sty 2009, 22:24

Nasze Weterany

Post autor: oldtimer »

Zalozylem ten temat poniewaz widze ze wielu z Was lacznie ze mna posiada oprocz szacownych ZAZ-ow inne motocykle -zabytkowe. Moze ktos z Was chce sie pochwalic co uzbieral przez lata, lub co dostalo sie w spadku po Ojcu, Dziadku... :)

Zalaczam zdjecie z tego lata kiedy sprzatalem stodole...oj kupa roboty byla :D !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Ho ho,masz tego nie mało.
Ja pierdziu,niezła kolekcja. :shock:
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: zapek-1974 »

No stary ja jestem w szoku :roll:
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Widzę simsonka Sr2E, komara jedynkę, WSK, WFM, OSA, Gazela albo MZ Trophy albo jedno i drugie. Ten zabytek na końcu tylko jakiś taki, sam nie wiem :P Odrestaurowany cy cuś?
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
oldtimer
Zapomaniak
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 6 sty 2009, 22:24

Post autor: oldtimer »

Dobrze wyliczyles Jaca :) , a ten przed ostatni zaraz przed Zapem to Junak ktorego widac na zdjeciach w temacie "zappo 1200". Jak widac 99% motocykli jest w oryginalnym stanie (rdza, wgniecenia itp.). Tylko takie zbieram i tylko takie mnie interesuja. Oczywiscie nie gardze ladnie odrestaurowanymi motocyklami (ktore niezbyt czesto widuje), lecz wg. mnie nie ma nic bardziej oryginalnego niz motocykl "wyjety" z garazu czy stodoly po kilkudziesieciu latach i nie dotkniety reka pseudo-mechanika....

A tak na marginesie poza pannonia i dwoma junakami w innym watku nadal nie widze zadnych zdjec z Waszymi pupilami...???
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Ja sporo ich odrestaurowałem ale sam mam niewiele.
1. Simson SR2 (bez E) 1959r. Uratowałem gościa od zagłady. Wytargałem go z krzaków u pewnego rzeźnika. Składa się już baaardzo dłuuugo. Stoi już na kołach w salonie i rozprasza księdza na kolendzie :D

2. Zabytek jak zabytek, rocznik '92 :/ ale to klasa maszyna, na zdjęciu dosiada ją szwagier i tu właśnie złapał bakcyla :) Teraz ma już swojego.

3. No i rodzynek, Ford Taunus MkI coupe tzw. Dziobak. Teraz ma 1,6 ale w marcu wjeżdża na blacharnię i budujemy na nim rajdówkę. Będzie wymieniona płyta podłogowa, wstawiony napęd 4x4 z dwoma szperami i silnik co sie już szykuje: 2,9 cosworth biturbo. To projekt na zawody ale na razie wygląda jak na zdjęciu :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

U mnie oprócz Zaza stoi FJ-ta używana turystycznie ,Honda CBX 550F z 84r,sprowadzona dla ojca oraz Mini Bike (jeszcze z poprzednią eFJotą).
Rasowych weteranów brak.

Obrazek Obrazek Obrazek
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
oldtimer
Zapomaniak
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 6 sty 2009, 22:24

Post autor: oldtimer »

Na jakie zawody przygotowujesz tego Taunusa ? Pomysl swietny. Ja kiedys do Manty wlozylem silnik od omegi ale troche mi sie to nie wymiescilo i musialem dziure w masce wyciac :D . Teraz wyczailem na zlomie Porsche 944 i zastanawiam sie czy nie kupic kompletnego napedu, bo mazy mi sie jakis Fiat albo Polonez :) Oczywiscie czasu nie mam wogle, ale biorac pod uwage mozliwosci warto by bylo cos zakupic "na pozniej". Tutaj mozecie zobaczyc probke Fiaciora 2.5:
http://pl.youtube.com/watch?v=Hm5GiBI6RpU
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Podoba mi się ten radiowóz i Pan Władza pilnujący przestrzegania prawa :D
Dziobak będzie próbował sił na torze na Miedzianej Górze ale nie pogardzi też lokalnymi imprezami rajdowymi takimi jak rajd tyski itd.
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
domelzapor
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 4 sty 2009, 12:20

Post autor: domelzapor »

pogratulowac kolekcji

a tu się pochwale swoimi sprzętami

http://bikepics.com/members/domelcb750/
zapor mój to jest to kocham go
Awatar użytkownika
stany42
Zapomaniak
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 9 wrz 2008, 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: stany42 »

A co powiecie na to... Obrazek
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Coś jak dobry stary MUNCH 1200 :)
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
ODPOWIEDZ