Zapy z sieci

Poszukiwanie wynalazków
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zwierzak6
Zapomaniak
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 5 wrz 2008, 21:46
Lokalizacja: Otwock

Zapy z sieci

Post autor: zwierzak6 »

chłopaki mam pomysł aby opisywać w tym temacie nasze pomysły lub marzenia naszych ''kolejnych wydumek''. ja na przykład mam ochotę pobawić się silnikiem od chewroleta trans am lub camaro 5700 pojemności i 400 koni mocy..coś ala BOSS HOSS.jest tam automatyczne sprzęgło i dwa biegi..co wy na to? da się?
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Wszystko się da,Polak potrafi. :wink:
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: Roy »

ja jak troche podszkole się z zakresu mechaniki, uzbieram kasy i zrobię porządny warsztat (czyli może nigdy) zrobie sobie cruisera z silnikiem od alfy romeo 145. Silnik bokser, 120KM wystarczy.... :D
A biker`s work is never done...
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

A ja dziś mierzyłem zbiornik paliwa na silniku 2,9 Cosworth. Wielka rzecz by była. Mam tych silników trzy a że w Niedzielę jadę po silnik z Porsche 4,7L to jeden z cosworthów będzie wolny, może posłuży jako baza ??? Mam nasrane pod kopułą :lol:
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
zwierzak6
Zapomaniak
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 5 wrz 2008, 21:46
Lokalizacja: Otwock

Post autor: zwierzak6 »

no... Jaca..to by bylo coś.. kółka od Mammuta juz są..to dawaj stary kolejnego mastodonta.. w Polsce jest jeden albo dwa BOSS HOSS-y więcej wielkich motorów o silniku powyżej 2 litrów nie ma. oczywiście na dwóch kołach.. bo traje są...
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: Roy »

jak nie ma jak są. Triumph Rocket III ma seryjnie 2300 ccm
A biker`s work is never done...
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: zapek-1974 »

Trafne spostrzeżenie Roy
Awatar użytkownika
zwierzak6
Zapomaniak
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 5 wrz 2008, 21:46
Lokalizacja: Otwock

Post autor: zwierzak6 »

ok. chłopaki. niech będzie powyżej 2,5 litra.. :wink: co ty na to Roy? :D zapomniałem o triumphie..generalnie na naszych drogach żadkie sprzęty..
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: Roy »

no teraz się zgodzę :D
A biker`s work is never done...
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: zapek-1974 »

Panowie tak czy inaczej to przy naszych ZAPACH wszystkie inne seryjne motorki nawet z silnikami powyżej 2.00 są małe i to ni podlega w ogóle dyskusji
Awatar użytkownika
olo71
Wydumkowicz
Posty: 84
Rejestracja: środa, 31 gru 2008, 10:19

Post autor: olo71 »

no to ja podłączam się pod ten temat z noim nie Zapciem :D
Jak wszystkim wiadomo Malec to 1/2 Zapka :( .
Parę słów na temat Malacza
1) piec-wiadomo, zawieszony elastycznie na czterech poduszkach.
2) kryza- dłubana (nie odlew) opasana blachą aluminiową
3) skrzynia biegów- Dnieprowska bez komina ( brak szybkiej czwórki)
4) dyfer 9 - Dniepr
5) rama- "modyfikowana" jawa 350, wzmacniana ( a tak w zasadzie, to przód z jawy 350)
6) wachacz- robiony
7) amory- jawa 350 -wzmacniane dodatkowymi sprzężynami
8 ) zawieszenie- Kawasaki GPZ, przdłuzane rury, pólki alu wykonane na zamówienie, heble- GPZ, do kółka dorobione tuleje dystansowe z alu, większy rozstaw lag
9) heble tył- stoczona tarcza fiat 125p, pod zaciski z MZ, pompa hamulcowa- pompa sprzęgłowa z Atosana
10) chłodzenie- elektryczne, silnik z nadmuchu kabiny Nysa, śmigło wiatraka zmodyfikowane z Syreny.
Tyle na wstępie, nie jest to Boss Hoss, ale nie jest to fabryka.
Po wstepnym opisie widac, że mamy wspólny temat, mianowicie przeniesienie napedu, śledzę pilnie tematy w warsztacie mechanicznym na te tematy, a na chwilę obecną, kończę dopiero remont garażu, bo sypiący się tynk ze ścian i sufitu doprowadził mnie do szału :evil:
Myśląc o przyszłości i zbudowaniu sobie maszyny Marzeń to zaplecze musi byc, a potem do dzieła :)
Póki, co szkolę się w temacie, doświadczam "przygód" z Malaczem i stoję przed dylematem: Kupic Zapa i "skroic" go na nowo, czy zacząc budowę od podstaw :? .
pozdro 4ALL olo
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Ja to mam ciągoty w kierunku wielkich silników, ale to już wygody nie będzie, zap to ostatnia wielkość która się "w kadrze mieści" ale chętnie bym jeszcze posiedział na v8 jakimś.
A propo .... koleżanka w pracy zapytała ironicznie ... czy ty czasami nie leczysz swoich kompleksów ?, a ja na to odpowiedziałem z uśmiechem .... Ja Moniko PO PROSTU jestem przyzwyczajony do Bardzo dużych rzeczy ;)
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

He he,dobre :D
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: zapek-1974 »

Marek bardzo dobre..... :D
Awatar użytkownika
olo71
Wydumkowicz
Posty: 84
Rejestracja: środa, 31 gru 2008, 10:19

Post autor: olo71 »

he,he,he, mnie też ciągnie do Bardzo dużych rzeczy(a skąpego wzrostu jestem), może to taka terapia, ale na kompleksy nie narzekam :lol: . Zapy to je to co mnie kręci, a małżonka prawdko będzie robic i już zarezerwowala sobie Malacza, fabryka ją nie bierze, no chyba, ze było by to MW 750, stwierdziła, że mam dla niej zaprzęg uczynic, co by rodzinka w komplecie pykała. Wózek już jest :D na bazie którego powstanie zaprzęg.
Obrazek
pozdro 4ALL olo
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: zapek-1974 »

No stary nie mogę się już doczekać jak pokażesz to skończone bo mnie też chodziło długo po głowie żeby zamontować zaprzęg do zapa i jeszcze wszystko przede mną
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

a ja też bede miał ;) ale na lato dopiero jak skończę zapa
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
olo71
Wydumkowicz
Posty: 84
Rejestracja: środa, 31 gru 2008, 10:19

Post autor: olo71 »

hihihihi :lol: , no to rodzi się nam nowy temat, Zapy i wydumki z zaprzęgiem :D.
Jako bazę wykorzystałem wózek Duna z Pannoni, podoba mi się kształt, taka torpeda, Velorexy jakieś takie oklepane mi się wydają :? a po za tym trafiła się okazja, koszt 150 zł, co prawda garażowany po churką przez jakieś ostatnie 20 lat, ale gondola jest w miarę dobrym stanie (alu) krozja się nie ima :)
pozdro 4ALL olo
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Post autor: Błażej »

Jakby ktoś był "ochotny" to mogę załatwić silnik V8 i co najmniej 5 litrów od mercedesa W126. Model silnika M117. Zero elektroniki, mechaniczny wtrysk K-Jetronic :D Kawał fajnej pancernej (kto widział, ten wie :D ) zabawki.
Awatar użytkownika
JIMI
Zapomaniak
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 6 lis 2008, 02:25

Post autor: JIMI »

A ja myślę ,że nie w tym problem . można wpakować silnik nawet od ciężarówki, - żaden problem . tylko co z dalszym napędem ?
trzeba znależć skrzynię , sprzęgło i .....które to wytrzymają (oczywiście wszystko za rozsądne pieniądze).
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

I żeby to nie wyglądało jak bat mobil przysłowiowy, bo estetyka ma wielką rolę w motocyklu.Mój wieprz ma mieć brutalny wojskowy i prosty styl, ale wykonuję go z dbałością o szczegóły, bo od nich zależy czy ktoś potem powie ....ale zajebiście zrobiony, ..czy ..ale śmietnik, pomysł dobry ale śmietnik.
Zwykłą stopkę boczną robiłem daw popołudnia, i nikt mi nie powie jak pomaluje, że to była rura od wody z mojej łazienki, a była ;)
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Gomez
Zapomaniak
Posty: 256
Rejestracja: środa, 19 lis 2008, 18:44

Post autor: Gomez »

Apropos silnika od ciezarowki:)

http://www.youtube.com/watch?v=9-7QNvIxQTs
Awatar użytkownika
zwierzak6
Zapomaniak
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 5 wrz 2008, 21:46
Lokalizacja: Otwock

Post autor: zwierzak6 »

a ja myślę o czymś takim :D ..kozacki sprzęt.. http://www.youtube.com/watch?v=BcZ6r1Vq ... re=related
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

zwierzak6 ja ci powiem tak, jeśli masz takie coś zrobić, i potrafisz, to nie idź na łatwiznę, radą ci pomożemy napewno. Chociarz ja to akurat nawet nie jezdziłem zapem jeszcze, ale na wiosnę plan jest.
ZAPOR - służba w mundurze
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Post autor: Błażej »

Jest jeszcze kilka pięknych silników. Niestety właściwie nie do zdobycia. To silniki z samochodów Tatra 603 i Tatra 613. Nic więcej nie napiszę. Sami sobie poszukajcie, co to za silniki :P
ODPOWIEDZ