Zapy z sieci

Poszukiwanie wynalazków
ODPOWIEDZ
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

Fajny? :) ale nie mój :(
Obrazek

Dodane po 6 minutach:

Motorynka z koszem :) komara z koszem ktoś ma?
Obrazek
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Post autor: mancin »

Ale w motorynie silnik chyba wsk 175
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

zakładam sie o flaszkę wódki że jednak to silnik wsk 125 :))
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Post autor: mancin »

Mozliwe, w tej motorynie wyglada na ogromny , stąd zmyła
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: zapek-1974 »

ten czarny zap to naszego kolegi który jest tu zarejestrowany ale nie ma w ogóle czasu tu zaglądać przynajmniej tak twierdzi a ten ktoś to CZESKI
zapek jest na wtrysku i chodzi jak pojebany
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Post autor: mancin »

Chodz jak pojebany znaczy zajebiście czy wręcz przeciwnie? Ciekawi mnie ta sprawa, bo mam okazję wyrwac za parę groszy całego uno 1.4 z kompletnym wtryskiem. Mam silnik zapa do testów, więc przez zimę można by coś popróbować .
Awatar użytkownika
Gomez
Zapomaniak
Posty: 256
Rejestracja: środa, 19 lis 2008, 18:44

Post autor: Gomez »

Genialne jest pierwsze zdjęcie.. Zapomaniak na ukończonym projekcie :D
Powolny jeździec :)
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

http://www.podkarpackie2oo.pl/forum/vie ... e36e74b344


co za debil to pisał ???: cytuję : Przyznam się szczerze, że już od dawna chodzi po głowie budowa takie power cruisera na bazie ramy softailowej i silnika od zaporożca 1200 ccm. Po wymianie cylindrów, tłoków i głowic na garbusowskie uzyska się 1500 ccm i 110 KM."
marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

Koleś chyba nie wie, że silnik zapa tylko brzmi jakby był mocny ;D Swoją drogą jak już tak czaruje (wzrost pojemności o 20%, a mocy o 100%) to sam dam mu swoje silniki do przerobienia. Pomijam to czy cylindry i cała reszta od garbusa w ogóle pasuje, bo nie miałem do czynienia z garbusowym silnikiem.
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Sie dziwicie ze tacy ludzie są, nic sam nie skłądał nigdy a ma obcykane wszystkie programy amerykanskich budowniczych motocykli, tam to jest proste, bierze sie silnik hd, glowice ss, walki pkp, rame cpn, kola pzu i wszystko kurier przywozi, wrzuca sie na lakiernie i sklada. Wszystko tam pasuje to co u nas ma nie pasować.

a z moca to jest tak, ze nic za darmo panowie, wiekszy silnik, wieksze zużycie, a poza tym jaki to był by zapek z silnikiem V8 ....
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Gomez
Zapomaniak
Posty: 256
Rejestracja: środa, 19 lis 2008, 18:44

Post autor: Gomez »

haha..
Za rzadko tam zaglądam :)

P.S. Link odnosi teraz do wątku "kupie laptopa.." :roll:
Powolny jeździec :)
mancin
Zapaleniec
Posty: 315
Rejestracja: środa, 11 lut 2009, 09:44

Post autor: mancin »

a poza tym jaki to był by zapek z silnikiem V8
Gościu zrobił z junaka V2 to i zaza można podwoić
marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

efekty tego junaka były dosyć kiepskawe z tego co pamiętam. To samo byłoby z zapem, ruska technologia nie nadaje się do takich rzeczy. Choć zrobienie V8 z zapa wydaje sie łatwiejsze niż V2 z junaka.
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Post autor: Błażej »

Już gdzieś o tym pisałem - ten junak V2, to tragiczny przerost formy nad treścią i konstrukcja zrobiona od d..y strony. Podstawowym argumentem na NIE jest to, że jedna głowica pracuje odwrotnie: dolot wydechem i wydech dolotem. Jak to się skończy dla zaworu dolotowego chyba nie muszę mówić. Poza tym przepływy też są pomylone ze względu na rozmiary zaworów...
A zamiast przerabiać zapka na bliźniaki syjamskie zrośnięte blokami, już lepiej poszukać sobie silnika z tatry 603/613/700.
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

ja uważam że można szukac silnika tatry ale też - jesli ktos ma zapał, mozliwości i fundusze - można eksperymentować - wszak nawet wielkie koncerny miały w swej historii kilka "niewypałów" - szacunek nalezy się choćby za to że taki Junak V2 w ogóle działa, a jak długo ? oryginalny silnik też żywotny nie był... można dyskutować ale to jak mowią psychologowie tzw. "konflikt wartości" - nienegocjowalny :)
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: Roy »

Całkiem całkiem ten zapek ;D ciekawie wygląda połączenie skrzyni biegów ;D fajnie to musi wyglądać podczas pracującego silnika ale chyba sprzęgło się nie cieszy z takiego rozwiązania :)
A biker`s work is never done...
jabol
Zapomaniak
Posty: 73
Rejestracja: środa, 5 lis 2008, 22:46
Lokalizacja: Tczew

Post autor: jabol »

cale szczescie ze ja nie mam takich"madrych"pomyslow s silnikami 3,5,7 i 10 litrowymi.moim zdaniem gabaryty,wielka pojemnosc i duza moc to nic innego jak przedluzenie "bena"teraz koncze calkiem fajnego choppera na intruder 1,4 i zaczelem budowe nowego sprzeta na hd early shovel 88ciu.doroslem do tego stwierdzenia ze silnik pojemnoaci max 1600ccm w zupelnosci w moto styknie.np.w hd mozna podkrecic moc z "marnych"jak by ktos powiedzial 60 koni do ok 100 i nie straci on na zywotnosci bo sa cwancyki ktore mozna zastosowac w silniku.chociazby walki rozrzadu,wypukle tloki,lekkie popychacze np.tytanowe.skladam silnik harego i powiem wam ze konstrukcja prosta jak 100 hu...w,ale ma w sobie kilka cwancykow i lepiej niech to sklada ktos kto ma o tym 100% pojecie.do tego zadna czesc nie moze byc przypadkowa.wszystko musi byc odpowiednio dobrane zeby to chcialo jezdzic.a takim "gratem" na szewrolecie to gdzie sie bujniesz?? ciezkie,nieporeczne.ja np.mierze sily na zamiary zeby nie bylo przerostu formy nad trescia.nie jestem jeszcze Bilem Gatsem zeby wyrzucac kase w nieprzemyslane konstrukcje.na jutube mozecie zobaczyc praktycznie skonczona wydumke na vs1400.filmik sie nazywa "grat jabola".pewnie nie wszystkim przypadnie do gustu,ale to sprawa indywidualna. Obrazek http://www.youtube.com/watch?v=0vFFY7gcSxk
od jazdy na sztywniaku kregoslup mi zara wybuchnie!!ma ktos odsprzedac takowy bo jak nie to eutanazja!!! ałałaaaaa
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

jabol gaznika Ci deszcz nie zaleje? zawsze mnie to zastanawialo w takich konstrukcjach...zapodaj więcej zdjęc -z drugiej strony
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Jabol, z przedłużeniem bena to chodzi o długie kierownice... a wielki silnik to powiem inaczej, niektórzy są od urodzenia przyzwyczajeni do wielkich rzeczy ;)
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Michał
Zapomaniak
Posty: 123
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 22:39
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Michał »

Moim zdaniem solidna konstrukcja, Może znajdzie właściciela za jedyne 3300 zł. Silnik garbus skrzynia M72
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Zap z moich okolic a ja gościa nie mogę namierzyć.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: zapek-1974 »

fido zdjęcie tego zapa zrobiłeś na zlocie w Borku koło Bochni ?
byłeś ????????
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Nie ja.
Kolega ale na 99.99% w tej lokalizacji podanej przez ciebie.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
ODPOWIEDZ