Motocykl diesel

Prezentacje niezapowych maszyn
Maćko
Wydumkowicz
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 11 kwie 2009, 22:58

Motocykl diesel

Post autor: Maćko »

Motocykl z silnikiem diesla .
(wersja finałowa)



No to zaczynam.

Na samym poczatku zaczołem robić "krematorium" co by nie marznąć w zimę w garażu.

Obrazek

Te ostatnie zdjęcie z 20.08 to z prób jak krematorium ruszyło pełną parą.
Oczywiście były próby szczelności instalacji, określenie mocy i wypalanie sreberka na piecu.
Teraz to juz piec nie jest "krematorium" lecz reaktorem !!

Reaktor to była kiedyś beczka od kompresora 150 litrów.
Jak widac na zdjęciach przeciety na pół, wspawany ruszt oraz wstawiona wężownica z profila 60 /20 / 2.
Do reaktora jest podpięta p[ompa C.O. o mocy chyba 25W (najsłabsza jaką znalazłem).
Pompa załozona jest na powrocie i wtłacza zimny płyn.
Ciepły płynie wężami do chłodnicy samochodowej (Tico) z wentylatorem 230v fi200 co daje dobry nawiew.
Chłodnica jest założona na drugim końcy garażu przy ziemi - wieje ciut do góry aby wyrównać tęperature.
Z chłodnicy leci do kaloryfera gdzie się ciuy ochładza i wraca znowu do reaktora.
Na dworze było -20 w garażu na starcie -6 1m nad ziemią a po 1,5h było w środku 22 C 1m nad ziemią.

W takich warujnkach można pracować :) .
Więc mam gdzie już się bawić, teraz trzeba mieć na czym co by się nie schylać.

Tak powstał stół do prosektorium.


Załozenia były inne a powstało coś innego.
Chciałem zrobic taki stół-podnośnik ale dałem sobie spokój jak policzyłem koszt matriałów i ilość pracy jaką trzeba by w ten projekt włożyć.
Fajnie by było obniżyć stół, wjechać na niego motocyklem a potem jeszcze go podnieść.
Trzeba mierzyć siły na zamiary i z posiadanych materiałów powstało coś pomiędzy:

Obrazek

pod spodem jest długa śróba dzięki której można ustawić wysokość stołu jaki się chce.
Po bokach są 2 płaskowniki z otworami aby po ustawieniu skręcić i ustabilizować stół.
Motocykl / silnik się wkłada już po ustawieniu wysokosci stołu dzięki podnośnikowi jaki mam w garażu.
Tak w sumie to nawet dobrze że zrobiłem taki stół prosektoryjny,
bo moze służyc jako dodatkowy stół na imprezy garażowo-zimowe.

Trochę stoję z pracą bo od poczatku roku były ciagle jakieś przeszkody.
A to Zlot Pingwina, potem tydzień bez pradu,
dalej znowu nie mogłem zdobyć materiału dla tokarza.
Zdobyłem pod koniec stycznia, a i tak nic by sie nie zrobiło bo tokarz nie miał pradu 2 tygodnie i potem był tydzień chory.
Dopiero wytoczył mi kilka rzeczy na początku lutego.
W między czasie był wyjazd na Święto Kosza do Niewierszyna.
Teraz znowu nie moge zdobyć odpowiedniej kształtki do gięcia rur i praca jaka zrobiłem wyglada tak :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to zdjęcie z chrzcin motocykla :D :D
Obrazek

Z biegiem czasu będe dopisywał przebieg pracy w tym poście.
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 mar 2010, 13:05 przez Maćko, łącznie zmieniany 6 razy.
A co - jak się bawić to się bawić, benzynę wyj.... diesla wstawić !
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

No no,czekamy na dalszą relację. :D
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Post autor: Błażej »

Twoje określenia zapowiadają niezły horror :D
czarski
Posty: 7
Rejestracja: środa, 24 lis 2010, 11:34

Post autor: czarski »

Jak tam idą prace. Strasznie mnie ciekawi co z tego wyszło - samochodowa skrzynia biegów i sprzęgło. Na necie znalazłem coś podobnego ale to chyba nie Twój, tak czy inaczej super maszyna i pomysł

a niżej ten potwór z netu też diesel 1.6 ford fiesta Obrazek

Dopiero zauważyłem ciekawa gałka zmiany biegów z kluczy płaskich.
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 lis 2010, 14:29 przez czarski, łącznie zmieniany 2 razy.
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

bardzo jestem ciekawy pomysłu na dyfer :)
Maćko
Wydumkowicz
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 11 kwie 2009, 22:58

Post autor: Maćko »

prace idą powoli...

Zajołem sie tymi przegubami do ruska i teraz budżet diesla sie znacZnie zmniejszył.
Po prostu ciut brakuje mi do tylnej przekładni kątowej.
A prace id ą ale wiecie dzieciaki, ŻONA, praca a i ciśnienia aby na "gwałt" skończyć pracę nie mam.

Zamieszczę za parę dni zdjęcia - bo w sumie to nie tylko diesla w warsztacie robie ale jeszcze 500 inntch projektów :D

Co do tego diesla z fiesty to znany RATBIKE z anglii. Jeśli się nie mylę to 2 maszyna kolesia - no chyba że ktoś inny zerżnoł.
A co - jak się bawić to się bawić, benzynę wyj.... diesla wstawić !
czarski
Posty: 7
Rejestracja: środa, 24 lis 2010, 11:34

Post autor: czarski »

Ale gościu fajnie podszedł do tematu bo nie spawał całej ramy tylko poprzykręcał wszystko do silnika - duże uproszczenie, ale widze że to wszystko bez żadnych silent blocków wibracje muszą być niesamowite ale do takiej maszyny to chyba pasuje. Maćko a u siebie to dyfer przy tylnym kole od ruska zamierzasz użyć, a w przekładni samochodowej to satelity będziesz blokował, czy jakieś inne specjalne rozwiązanie?
Maćko
Wydumkowicz
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 11 kwie 2009, 22:58

Post autor: Maćko »

Jako że będe miał nap ęd z skrzyni samochodowej przegubem to mam napęd 1:1 - (no prawie) muszę zastosować przekładnie 1:1 - ruskie i inne samochodowe odpadaja. Tam masz przełozenie 2 do 4,5 do 1, a szkoda.
Wyspawałbym sobie jakiś dyferek a tak to koszty, hałas z przekładnin 1:1 będzie - będe musiał założyć chłodnice oleju - ale sięto jeszcze zobaczy.

Silnik i skrzynia są gotowe - satelity smarknołem - nie robie napędu na przód :D .
A co - jak się bawić to się bawić, benzynę wyj.... diesla wstawić !
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

Silnik i skrzynia są gotowe - satelity smarknołem - nie robie napędu na przód :D .[/quote]

a szkoda ze nie robisz napędu na 3 koła ;) tez swego czasu myslałem o skrzyni fiesty w zapku;) ALE temat upadł ze względu na koszty. w zasadzie Z przekładni 1;1nie mamy za duzego wyboru..maszyny rolnicze to chyba wszystko .. a jakby tak zastosowac dyfer np od jakiegos japończyka tyle ze na talerz dac moment ze skrzyni a wyjscie z ataku na koło? Obrazek
Maćko
Wydumkowicz
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 11 kwie 2009, 22:58

Post autor: Maćko »

Miałem wiele pomysłów - ale najprostsze rozwiązania są najlepsze.
Im wiekszy współczynnik skaplikowania tym większe ryzyko awarii , zużycia części oraz strat mocy.
Poziostane przy przekładni 1:1 z prostymi zębami - a co trzeba będzie robić jak będzie działać wyjdzie w praniu.
A co - jak się bawić to się bawić, benzynę wyj.... diesla wstawić !
Maćko
Wydumkowicz
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 11 kwie 2009, 22:58

Post autor: Maćko »

Siemacie.

Prace trwają cały czas, z mniejszym lub większym natężeniem.

Obrazek

Obrazek

Teraz prawa strona sprzęta - przeniesienie napędu + przekładnia kątowa.
Troche toczenia mnie czeka ...
A co - jak się bawić to się bawić, benzynę wyj.... diesla wstawić !
Maćko
Wydumkowicz
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 11 kwie 2009, 22:58

Post autor: Maćko »

Po około roku od rozpoczęcia prac nad 2 wersją diesla nastąpił moment zakończenia pracy nad sprzętem na stole "projektowym" i nastąpiło zdjęcie motocykla z piedestału.

Obrazek

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3d9 ... 5b19f.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak w sumie wszystko jest zrobione - to znaczy jeśli chodzi o układ napędowy - więc nie pozostałi nic innego jak zacząć robić resztę - wachlarze, hamulce, chłodzenie itd...

Obrazek

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b79 ... 1f18a.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Prawdopodobnie jutro (niedziela 4 .12) zacznę sprzęta ujeżdzać, jak przygotuję podstawy do odpalenia - a może jakiś filmik się nakręci.
A co - jak się bawić to się bawić, benzynę wyj.... diesla wstawić !
Maćko
Wydumkowicz
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 11 kwie 2009, 22:58

Post autor: Maćko »

Obrazek

prace trwają


Obrazek

ale coś mi się wydaje że przy optymistycznym założeniu tylny wachlarz z mocowaniem, siedzeniami i wydechem skończę dopiero na wigilię.

Najgorsze jest to że zlot Pingwina jest 6 stycznia - a na bank nie będe miał zbiornika paliwa zrobionego :?
A co - jak się bawić to się bawić, benzynę wyj.... diesla wstawić !
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Waga ciężka jak się patrzy.
No no,widzę że działasz.
To będzie solówka czy z koszem ?
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Maćko
Wydumkowicz
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 11 kwie 2009, 22:58

Post autor: Maćko »

To będzie sprzęt do jazdy solo (tył koło 17 i opona 170) oraz sprzęt zaprzęgowy do zatapiania w bagnie (2x koła samochodowe 165R13).

A - zapomniałem - filmiki nakręciłem.

http://youtu.be/BVtAgsO0hnk" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

oraz

http://youtu.be/BlSVvBOaYDs" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Następny nakręcę jak skończę pracę nad tyłem - wachlarz, siedzenia, wydech oraz stopki.
Zdjęcia nie oddają efektu tylnego wachlarza.
A co - jak się bawić to się bawić, benzynę wyj.... diesla wstawić !
lysy6961
Zapaleniec
Posty: 303
Rejestracja: poniedziałek, 22 mar 2010, 12:01

Post autor: lysy6961 »

brzmienie jest genialne więc może wydechu nie zmieniaj;)
chyba, że chcesz go przesunąć w ine miejsce;)
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Widzę,że żona dopinguje.
Tak trzymać. :D
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
czarski
Posty: 7
Rejestracja: środa, 24 lis 2010, 11:34

Post autor: czarski »

Łale czad :shock:
Maćko
Wydumkowicz
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 11 kwie 2009, 22:58

Post autor: Maćko »

Deszcz leje - sprzętem nie chce mi się jeździć po błocie - no to nakręciłem 2 filmiki z pracy w warsztacie :

http://www.youtube.com/watch?v=Ng4OlvwDF-M" onclick="window.open(this.href);return false;
wykręcam stare koło 13 cali co będzie w zestawie z wózkiem bocznym, a zakładam nowe koło :


http://www.youtube.com/watch?v=O9ev8-dLLcQ" onclick="window.open(this.href);return false;
17" - koło dojazdowe od Toyoty Avensis z oponą 150/70/17.


Teraz muszę jakiś zbiornik paliwa na sztuke założyć i zabieram się za układ chłodzenia - na razie wersja obcięta z 3 na 2 chłodnice.
A co - jak się bawić to się bawić, benzynę wyj.... diesla wstawić !
Juras
Zapomaniak
Posty: 207
Rejestracja: czwartek, 25 lis 2010, 23:58

Post autor: Juras »

Niezły postęp prac,jestem pod wrażeniem.Teraz czas na tylny hamulec? SUPER.
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Super robota, dieselek, a pracuje dość rasowo - niczym benzyniak.
A o takim przeniesieniu mocy na koło mażeeeeeee.
Bardzo mi się podoba, ale ja bym ( osobiście jak bym takie cudo miał) to pomalował jednak ma wojskowo. Maszyna tylko pogratulować. Ja czekam na więcej dokładnych zdjęć, zebym wszystko mógł dokładnie pooglądać.
ZAPOR - służba w mundurze
Maćko
Wydumkowicz
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 11 kwie 2009, 22:58

Post autor: Maćko »

Edit.Nie cytujemy całych postów na które bezpośrednio odpowiadamy.

Sprzęt oczywiście będzie pomalowany na jedyny właściwy kolor - czyli khaki ;) oczywiście nad odcieniem trzeba będzie pomyśleć - myślę wermacht 1941 co miał na NSU 601OSL.

Przeniesienie mocy - ruszam na drodze z 3 biegu i daje rade.
A co do dzwięku - to przy 110 km/h sprzęt mruczy sobie jak amerykańska V6 - a mam jakieś 2500 obr/min.

A oto 1 wyjazd na drogę wersją 2 :
http://www.youtube.com/watch?v=7cIu2EpGsNM" onclick="window.open(this.href);return false;
oraz
http://www.youtube.com/watch?v=I6j83hS3l-E" onclick="window.open(this.href);return false;
A co - jak się bawić to się bawić, benzynę wyj.... diesla wstawić !
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

No trochę cię pogieło :lol: :wink:
Taki mróz a łun jeździ. :crazy:

Ale brzmi nieźle :thumright:
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

O to chodzi. Bardzo ładna maszyna.
Ale ..... mało fotek. .. i jak się zwie to cudeńko ?
ZAPOR - służba w mundurze
Maćko
Wydumkowicz
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 11 kwie 2009, 22:58

Re: Motocykl diesel

Post autor: Maćko »

kilka zdjęć :

https://lh6.googleusercontent.com/-bOC8 ... 0_6045.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

https://lh6.googleusercontent.com/-b-vV ... 0_6044.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

https://picasaweb.google.com/lh/photo/i ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
A co - jak się bawić to się bawić, benzynę wyj.... diesla wstawić !
ODPOWIEDZ