Behind the Iron Curtain- HULK

Przywitałeś się?
To teraz się pochwal swoim Zapem.
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Roy »

Zakładam temat, będący relacją z budowy, która rusza z kopyta :) Uzbierałem już dosyć spor części, m.in. mam 3 silniki + dwa w częściach, mocowanie boczne blachy, koła, półki, zrobione sprzęgło + kryza, obniżone aparaty i spooooro nowych części. Rama, jak się okazało pochodzi od Romiego. Dzisiaj wstępnie ze sobą skleciłem do kupy to co mam i efekt bardzo mnie zadowala :) :) Motocykl będzie miał sylwetkę taką jak na fotce. Koło też zostało ustawione tak jak padają otwory z lag. Rozstaw osi wyszedł ok. 184cm, póki mają 32 cm, grube na 4.5 cm, ogólnie kawał zwierza :) Co sądzicie?:D Naturalnie motocykl będzie utrzymany w stylu drag. Reszta fotek myślę wkrótce! 8-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
A biker`s work is never done...
Szprot(Michał)
Zapomaniak
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 9 cze 2012, 19:58
Lokalizacja: Podlipie (Małopolska)
Kontakt:

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Szprot(Michał) »

:applause Już widać ze będzie miał ładną linie, czekam na dalszą relacje z budowy
zapek29
Zapomaniak
Posty: 49
Rejestracja: środa, 25 mar 2009, 12:55

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: zapek29 »

NO I NASTĘPNY RASOWY ZAPIÓR CO TU WIĘCEJ PISAĆ LEPIEJ PODZIWIAĆ NOWO POWSTAJĄCE CUDO POLSKO RUSKIEJ ZMODYFIKOWANEJ WG UZNANIA KAMILA MASZYNY :applause
zapek 29
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Fido »

Myślę że to będzie kawał porządnego Zapa. :nod
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Juras
Zapomaniak
Posty: 207
Rejestracja: czwartek, 25 lis 2010, 23:58

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Juras »

Roy.WYTRWAŁOŚCI w budowie maszyny marzeń spox
zaz1200

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: zaz1200 »

Supe r. Jak chcesz to zarejestrować? Rozmawialem z paroma builderami customow i... Podobno era Sam' ów jest skończona.
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Roy »

Rejestrował bd raczej na ruska, tudzież na jakąś starą, mało popularną japonię. Zobaczymy co się trafi. Póki co prace idą powolutku, ale idą. Kupiłem od Szprota zbiornik, dobra baza do wykończenia i pasuje idealnie. Dzisiaj rozebrałem silnik na części pierwsze, i bd przygotowywał teraz i blok i wał do szlifowania/tulejowania, ale to po bazarze. Czekam na MWB, trzeba jechać poszperać po skrzynkach, kupić skrzynie i zawsze jakiś kolejny drobiazg również w ręce wpadnie.
A biker`s work is never done...
motototo
Zapomaniak
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 26 lis 2013, 14:23

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: motototo »

Jeśli chodzi o papierologie to chyba nie ma innego wyboru stara japonia a może MOTO GUZZI w końcu to prawie takie same silniki ;-) A jakie wydechy wydumałeś?
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Roy »

Koncepcja wydechów zmieniała się już dwa razy :D obecnie są dwa warianty: na pewno wydechy będą 2 in 1, tłumiki będą założone tuby Mugena WM sport, a kwestia jest tego typu czy zrobić tłumiki po każdej stronie, czy zrobić tłumiki na jednej stronie. Kolanka będą się łączyły tak jak w poniższym zapie + bazaltowy bandaż.

https://picasaweb.google.com/zapek1200/ ... 1074328066" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Z newsów kupiłem tarcze od zastawy, krok dalej :)
A biker`s work is never done...
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Fido »

Zrób po dwóch stronach.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
motototo
Zapomaniak
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 26 lis 2013, 14:23

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: motototo »

Wygląda to mocarnie, ciekawe jak będą gadały. Ostatnio zrobiłem kilka wydechów, najlepszy efekt dźwiękowy wychodził gdy stosowałem pełny przelot z wełną mineralną i siatką nierdzewną. Warstwy idą tak, rura skręcona z blachy perforowanej duże dziury owijam to siatką nierdzewną gęsty oplot zabezpiecza ona wełnę przed wypaleniem i wydmuchaniem, na to ciasno zbita wełna i rura zewnętrzna ta najlepiej aluminiowa nie zawsze da się zastosować ale warto z dźwięku zostaje sam bas.
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Roy »

Wydaje mi się że powinien bulgotać zajebiście :D Zobaczcie jak ten tłumik podbija dźwięk w Chinolu:

https://www.youtube.com/watch?v=dVrFdB06O9k" onclick="window.open(this.href);return false;
A biker`s work is never done...
Szprot(Michał)
Zapomaniak
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 9 cze 2012, 19:58
Lokalizacja: Podlipie (Małopolska)
Kontakt:

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Szprot(Michał) »

Ja bym zrobił po 2 stronach
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Roy »

Co by rozruszać trochę temat, wrzucam fotki najnowszych, skromnych ale zawsze, zdobyczy. Przeczesałem kumpla garaż, gdzie byłby pozostałości po różnych pojazdach i oto co udało się wykopać:

Obrazek

filtr powietrze od Skody 1000MB, będzie pasował idealnie :) Zestaw uszczelek, zegar amperomierza znajdzie swoje miejsce w konsoli na zbiorniku

Obrazek Nowy zegar od temp. oleju, z kapibarą i grotem. Sprawny, nowizna :) ale nie wiem do czego.

Obrazek Ciekawy, mosiężny kranik, szczelny. Będzie pasował do stylu.

Obrazek oldschoolowe urządzenie do ustawiania kąta wyprzedzenia zapłonu

Obrazek nowe gniazda zaworowe do Zapa :)

Obrazek i kompletny, nowy zestaw naprawczy silnika

Obrazek zna ktoś te pierścienie? Można o nich powiedzieć coś dobrego/złego? Warto to zakładać?
A biker`s work is never done...
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Fido »

Niezłe graty.
Z chęcią przytuliłbym ten zegar temp.oleum i zestaw naprawczy wraz z pierścionkami.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
motototo
Zapomaniak
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 26 lis 2013, 14:23

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: motototo »

Kurcze ale szczęście, ja też miałem ostatnio okazje przeglądać stare garażowe graty ale były tylko do merca 123 i 124 . Zdobyłem za to literaturę od Syren, Junaka i Warszawy
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Błażej »

Roy'u wybacz drobną złośliwość, ale mnie strasznie śmiechłeś ;)
Roy pisze:Nowy zegar od temp. oleju, z kapibarą i grotem. Sprawny, nowizna :) ale nie wiem do czego.
I tak:
Załączniki
Kapibara
Kapibara
Kapilara.
Kapilara.
indeks.jpg (3.8 KiB) Przejrzano 17702 razy
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Błażej »

Ale żeby nie było - strasznie zazdraszczam łowów i zdobyczy.
Co do pierścieni, to wyczytaj, kto jest ich producentem. Może na rosyjskojęzycznych stronach uda się wyczytać jakieś opinie (mogę spróbować poczytać, jak podasz fabrykanta).

Fido, takie zegary, może z trochę innym cyferblatem są bez trudu dostępne. Występują choćby w piecach, wymiennikach ciepła...
Proszę Cię bardzo, nawet odpowiednio podpisany:
http://www.manometry24.pl/pl/katalog/Te ... etr_gazowy" onclick="window.open(this.href);return false;
Albo takie kombo - dwa w jednym:
http://olx.pl/oferta/termometr-z-kapila ... 3NjDd.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Motototo, co do mercedesa 124 wygrzebałeś? Bo szukam kilku gratów, choć do tej mniej typowej wersji niestety...

PS. I jaki ja zdolny jestem - rozwaliłem jedno posta na dwa :rany
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Roy »

Hahaha ale się machnąłem :) fajne zwierzątko mam w garażu :P ok jutro zrobię zdjęcie pudełka lepszym sprzętem bo tych mrówko-literek nie wiem nawet jak przepisać. Trafiłem jeszcze na uwaga, uwaga.... nadwymiarowe szpilki silnika z fabrycznym gwintem m12. Szukają się. Nie wiedziałem nawet że coś takiego było sprzedawane.

Motototo literatura też cenna rzecz :) mi się akurat udało, może coś jeszcze wynajdę :P jakby ktoś szukał jest kpl. blach i szyb do Skody 1000 MB (tysiąc małych błędów ;) )
A biker`s work is never done...
motototo
Zapomaniak
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 26 lis 2013, 14:23

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: motototo »

W garażu gdzie jeszcze mam nadzieje pokopie było mnóstwo bloków silnika, głowic, flaków skrzyń biegów ogólnie jest tego po sam dach a raczej dachy bo to trzy garaże jeden przy drugim. Ojciec obecnego współwłaściciela był mechanikiem. W gratach jest nawet Simson AVO Sport 425 trochę zdekompletowany i bez papiera. Do merca za to dostałem nowy zegar (taki odmierzający czas :-) ) Spróbuję się umówić na sobotę to porobię zdjęcia bo właściciele chcą to wszystko sprzedać. Sam zakupiłem skrzynkę rozwiertaków maszynowych i ręcznych w niezłym stanie.
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Roy »

Ja bym był zainteresowany AWO-kiem :P
A biker`s work is never done...
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Błażej »

Ja za to gratami do mercedesa i narzędziami, jak są jakieś przyzwoite. Zresztą rób zdjęcia całości :D

Kurde, gdzie wy wygrzebujecie takie skarby...
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
motototo
Zapomaniak
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 26 lis 2013, 14:23

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: motototo »

Jestem po pierwszym dniu wykopalisk, zdobycze na zdjęciach niestety nie miałem aparatu na miejscu ale czekają mnie jeszcze dwie soboty grzebania bo pomagam wywozić graty na złom. Jeśli chodzi o części nadające się do czegokolwiek to w przyszłym tygodniu posegregujemy to i wtedy porobie foty. Dzisiaj na złom poleciały dwa bloki silnika z wałami i tłokami od merca 123 i niestety to był tylko złom. Ale jest tego więcej, też nowych i od innych fur syren maluchów itp. Awok będzie wstawiony do kumpla on mi go odrestauruje u mnie priorytet to LUJ żona już zamówiła sobie Awo więc będzie trza papiery załatwić.
Załączniki
DSC01213 (Kopiowanie).JPG
DSC01212 (Kopiowanie).JPG
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: Roy »

No no, trochę się obłowiłeś :D fajny sporciak :D który rocznik?
A biker`s work is never done...
motototo
Zapomaniak
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 26 lis 2013, 14:23

Re: Behind the Iron Curtain- HULK

Post autor: motototo »

Awok jest z 1959r silni pojechał już do fachowca a zakupy części w trakcie.
ODPOWIEDZ