Zapor w mundurze

Przywitałeś się?
To teraz się pochwal swoim Zapem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: zapek-1974 »

Dobra robota stary i pamiętaj że masz u mnie flachę dobrej gorzały za to co zrobiłeś w takich a nie innych warunkach.
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Post autor: Błażej »

A idź ty ku*wa z tymi matkami, ojcami, bezstresowym wychowaniem!! Kiedyś robiłem klientowi trajkę (pełna elektryka). Maszyna skończona, stoi przed warsztatem, klient patrzy i podziwia ;) Idzie sobie małżeństwo z dwójką potworów. Zobaczyły "motor" i dawaj się na niego drapać i skakać na RURY WYDECHOWE!! Silnik garbusa, krótkie rury trzymające się tylko w głowicach.. A rodzice jeszcze zadowoleni. Klient zbladł, ja zacisnąłem pięści. Z ust klienta padło tylko grzecznie: "a może by się zapytać, czy wolno?" Na co ojciec z dumą odpowiedział: "wiesz stary, ja im na dużo pozwalam." Później żałowaliśmy, że żaden z nas nie złapał jego żony za cycki z hasłem "mnie też bezstresowo wychowywali!" Każdy następny raz tak zrobię! I innym też radzę. Koniec OT :D

PS. Ładny motor :D
Awatar użytkownika
olo71
Wydumkowicz
Posty: 84
Rejestracja: środa, 31 gru 2008, 10:19

Post autor: olo71 »

hehehe, bezstresowe wychowanie do dupy jest :twisted: ale wracając do tematu, wielki szacun za wytrwałośc, wojak piekny jest :D , gratulki, jeszcze raz gratulki!!!!!!!!
pozdro 4ALL olo
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Zmiana postu bo tu cenzura musi być hehe.....ale, przyszła do mnie przekładnia szybkiej 4, jak zamawiałem, to miała na zdjęciach normalne żeby jak stara przekłądnia, a ta co ją mam ma wiele więcej zębów i zęby są drobniejsze. Czy to normalna "szybka " czy jakaś nowa wersja z chin ? Ktoś wie ?
Obrazek
szybki dyfer 10 też jakiś taki nowy ale jak by po niemcu z ziemi wykopany był i wypiaskowany. Gdybym nie wiedział jaka jest jakość "nowych części" to bym nie uwierzył



A aproposss.... widzieliście ten filmik ?
http://www.youtube.com/watch?v=BcZ6r1Vq9Qg&NR=1
tak by człowiek chciał, ale jakość części nie ta, żeby tyle mocy na koło podać hahahahahaha z tego to tylko muze podłożyć sobie możemy.
Trzeba będzie jednak to V8 z mercedesa spróbować kiedyś i skrzynie od BOSSa kupić wypadało by.
A tak się już rozeznałem na allegro....skrzynia automatyczna od T4, 1500 zł koszty, silnik wzdłuż motocykla, skrzynia krótka, a z boku wystaje odrazu napęd na półosie ( wałek kardana) a przednia blokujemy i jaaaazdaaaa kapeć by wszedł ze 400 chyba ;)
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

A spalanko całkiem znośne. Pierwszy pomiar wyszło 8 litrów (około) na gazniku jednogardzielowym, i przed dokładnym ustawieniem zapłonu.
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Narazie budowa dobiegła końca, zaliczyłem dwa zloty i to bez awari. Fajna maszyna, wzbudza wielkie zainteresowanie, ......od bramy do rozbicia namiotu zanim się przedrę przez ciekawych przeróby motocyklistów to z godzinka mija, a ile już piwa wypiłem za tego zapa ;) dzięki wam wszystkim za browary i słowa uznania za poświęcenie przy budowie.
Myślę że bylo ciężko zbudować taki motocykl, ale nie wyobrażam sobie, żeby inny seryjny model dał mi takie zadowolenie jak ten zaz.
A takich nickich obrotów jak mi się udało ustawić to jeszcze nie widziałem nigdzie. Jak słysze Harleya na wolnych to przychodzi mi do głowy pytanie ...dlaczego on tak szybko chodzi ? ... Jabol widział ;)
Pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc i wskazówki od wszystkich z forum, bo bez nich bym siedział jeszcze przy spawaniu ramy chyba i sam dociekał ..."jak będzie lepiej to zrobić"
Trzeba naprawde kiedyś wóde wspólnie zrobić.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

i filmik..... nie ostatni

http://www.youtube.com/watch?v=JjYm5m3rDsI
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Szacunek, naprawdę wielki szacunek masz u mnie za to czego dokonałeś i w jakich warunkach. Żadne inne słowa mi nie przychodzą do głowy aby wyrazic swój zachwyt Twoim Zapem. :)
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Maćko
Wydumkowicz
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 11 kwie 2009, 22:58

Post autor: Maćko »

Chyle czoła przed sprzętem.
Robi pozytywne wrażenie !

Jedyne ale to że nie jest to DIESEL
(takie zboczenie mam hahaha)
A co - jak się bawić to się bawić, benzynę wyj.... diesla wstawić !
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

A jednak założyłem osłonke na bak, osłona od deszczu i jeeednak lepiej to wygląda. A do tego założyłem moduł z tranzystorem kluczującym który eliminuje kondensator i daje dużo stabilniejszą iskre.

http://www.youtube.com/watch?v=PwPwxTFqRP0

Obrazek Obrazek
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: zapek-1974 »

Zaje fajnie pracuje gratulacje stery
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: Roy »

nic tylko pogratulować wytrwałości i szacunek za umiejętności. Mógłbyś dokładniej przybliżyć sprawę tego modułu?? Koszty, co i jak, od czego etc. Też chciałbym jak najbardziej usprawnić swojego zaza żeby się dało jeździć w białych rękawiczkach :wink:
A biker`s work is never done...
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Taki moduł to coś jak moduł zapłonowy ale bez mapy zapłonu, i dający mośliwosc powrotu do zaplonu iskrowego jeśli by się zepsul na trasie.
jakie zalety:

przerywacz jest tylko czujnikiem polozenia walu, nie plynie przez niego prad o duzyn natezeniu wiec nie iskrzy i nie wypala sie, poprostu nie wymaga juz nigdy czyszczenia, nastepna zaleta to iskra, modul generuje taką iskre, że nawet przy oderwanej elektrodzie z części gwintowanej swiecy, iskra wali z elektrody srodkowej do obudowy swiecy z pelna sila. Silnik pracuje pewnie na każdych obrotach, nie ma zjawiska "slabej iskry" ona albo jest albo jej nie ma. Sprawdzilem w junaku przez 2 lata i to byla rewelacja.

Teraz wady:
cena z wysylką 92zł od producenta, dalej, wadliwe podlączenie lub zalączenie kiedy świeca nie dotyka masy może spowodować trwałe uszkodzenie tranzystora, następnie osoby z rozrusznikiem serca mogą zostać zabite ;), i wada największa...... aby działał poprawnie musi mieć 12 V, jeśli rozrusznik już jest zabrudzony i słabo kręci albo jest nie sprawny, i przy rozruchu napięcie spadnie do 10 V to może nie być iskry, wtedy zapala na kopa i nawet zimny silnik łapie od 1 razu ( to zaleta). Kolejną wadą jest zastosowanie jednak oryginalnego przyspieszacza odśrodkowego i podciśnieniowego które spełniają te same funkcje co wcześniej.


to tak w skrócie a więcej na stronie http://www.126fan.pl/www/moduly.htm

ja mam i jestem zadowolony bo praca jest silnika już z górnej półki.

kupiony ze stronki tej...http://elektronika-motocyklowa.pl/filmy.htm.... i zapraszam do zobaczenia filmów które wyjaśniają wszystko. (dodam że nie jestem z rodziny producenta i nic mnie z min nie łączy, ani nie mam interesu w promocji tego urządzenia, poprostu jest dobre ;)) Obrazek
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: Roy »

fajna sprawa takie urządzenie :) tylko problem w tym że nie mam kopniaka;/
A biker`s work is never done...
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Panowie, jak to mowią .... nigdy nie mów nigdy..... to prawda, ja jednaaak założyłem kosz i zaślepiłem zbiornik. Ostatnim takim szczegółem będą skrócone wydechy i 4 ryby jak w HD wla. Ale to kiedyś..
Obrazek Obrazek Obrazek

no i pytanie jak ktoś wie... na szybkiej 4 i dyfrze 10 jezdzi jak by kosza nie było, czyli bez problemu, ale czy to się nie posypie ?
ZAPOR - służba w mundurze
wojtas
Wydumkowicz
Posty: 90
Rejestracja: wtorek, 12 maja 2009, 20:59

Post autor: wojtas »

wielkie dzięki za info o module zapłonowym
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

ciekawi jestesmy jak to jezdzi - jakiś filmik? ;)
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Filmik, hmmm okej jak aura będzie pozytywna to coś zrobię. Jak na mnie to jezdzi lepiej niż dniepr i k-750 w oruginale. mocy ma nad to, nie podnosi kosza tak jak kaha, i jedzie bardzo pewnie i stabilnie.
W koszu założyłem bęben od koła przedniego, i chce zrobić hamulec na linkę, ale pedał osobny jak w ciągnikach żeby jedną nogą naciskać 2 naraz albo jeden zależy jak trzeba. Przychamowanie kosza może uratowac dupe. już kilka razy tak bym zginoł, mam do wyboru jak wpadam w zakręt prawy, albo dać się zabić czołowo, żeby kosza nie poderwało, albo wywalić się na lewo koszem do góry i też się zabić ;)
ZAPOR - służba w mundurze
forek
Świeżak
Posty: 27
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 11:49

Post autor: forek »

to i ja czekam na filmik z nie cierpliwoscią . zawsze chciałem draga ale jak zobaczyłem Twojego zaza w pełnej gotowości bojowej to niech wszystkie dragi się chowają . marzy mi sie taki zaz jak Twój
zajebisty jest gratuluje
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Dzięki za te pochwały wszystkie. Ja tak samo chciałem draga, ale po pierwsze koszta są większe, a poza tym taka wersja wzbudza naprawdę większe "zauważenie na drodze" w cywilu ;)
ZAPOR - służba w mundurze
forek
Świeżak
Posty: 27
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 11:49

Post autor: forek »

a skoro o kosztach wspomniałes to jak sprawa wygląda w tym przypadku?
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

No więc kupiłem k-750, kupiłem papiery potem inny silnik i remonty i to mnie kosztowało około 10000zł, pózniej zakupiłem silnik zaporożca za 1000zł i wszystkie materiały do produkcji łącznie za 4000zł czyli razem już wyszło 14000zł.Miałem mase żeczy za darmo, złom i elektrody itp, wszystrko robiłem sam więc tego nie liczę.To koszty do grudnia 2008 roku. Budowę ukończyłem jakoś ...w sumie cały czas coś robie ;) więc koszty w tym roku to około 1450zł ale sprzedałem silnik dniepra i kilka żeczy więc rachumek na ten rok wychodzi -132zł.
Do dzisiaj koszty od zakupu k-750 to jak dobrze liczę około13868zł no plus minus tam ze 100zł ( piwa wyżłopanego przy tym nie liczę i benzyny do merca jak po sklepach jezdziłem po gadżety).
tak że tanio nie było i tak, ale te 10 000zł to zabawa w ruska była a sam zap 4000zł i mase nerwów i pracy przy przeróbce kasi. miałem baze do przerabiania już na podwórku.
ZAPOR - służba w mundurze
forek
Świeżak
Posty: 27
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 11:49

Post autor: forek »

czyli jakbym miał dniepra np. albo kaske to w 4-5 tysiącach jako kosztach przeróbki bym się zmiescił jak bym robił wszystko sam

Dodane po 3 minutach:

no twój pomysł na zapa jest super . tylko nie chciałbym go powielac tzn chciałbym ale chyba nie wypada
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

A tam nie wypada to jabłek sąsiadowi podkradać ( jak widzi), a ja sam kopiowałem pomysł, to już drógi zapor militarny. Nawet pierwowzora zdjęcie zamieszczałem na tym forum naszym. Tamten nie jezdzi bo ...podobno.... chłopak nie zostawił miejsca na gaznik i założył od dołu jakoś króciec i gaznik od MZ-ty a to nie stroiło za bardzo i jakoś go nie widać na zlotach. Obrazek ObrazekGeneralnie sam się wzorowałem na zdjęciach z telefonu które zrobiłem na zlocie w złocieńcu chyba w 2007 roku czy 2006, wzmocnienia ramy przy skrzyni te dokręcane to żywcem zdjołem jak by z miary. Zawsze mogę mówić jak go spotkam na zlocie .... no co ten sam typ, dniepr na kaukaz hahahah
A co do kosztów to jeśli masz do tego zacięcie i zrobisz 99% sam płacąc za robote tylko tokarzowi to tak, zmieścisz się, stare graty sprzedajesz (silnik, wąską kierownice) to czego nie użyjesz i da się to zrobić. A do tego to jest rozłożone w czasie więc nie czuć takiego wydatku.
ZAPOR - służba w mundurze
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

Marek jakiej średnicy rury użyłeś na wydechy?
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Srednica zewnętrzna 40 mm, i kołnierze do kolektorów z blachy 10mm grubej. Bez żadnych uszczelek, tylko przykręcone na płasko

A to już z dzisiejszej wyprawy do lasu i nad jeziorko http://www.youtube.com/watch?v=6DO-sNIjyps
Obrazek Obrazek
ZAPOR - służba w mundurze
ODPOWIEDZ