Zapor w mundurze

Przywitałeś się?
To teraz się pochwal swoim Zapem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Marek »

A no, rzeczywiście, widzę filmiki są na na YouTube.
Przyznam się ze mnie ostatnio takie imprezy jarają https://www.youtube.com/watch?v=T-NEeuUe_08" onclick="window.open(this.href);return false;, niestety jeszcze nie byłem, bo junakiem się boje awarii zeby w Polskę jechać, ale jak złoże Dniepra to mnie wpuszczą, bo zapa gonią z bramy ze niby nie dość oryginalny.

Szkoda ze nie ma takich rajdów motocyklowych, tylko są motocykli zabytkowych.
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Roy »

Rok temu Drako MC robiło rajd po jurze, dosyć udana impreza :)
A biker`s work is never done...
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Marek »

Ok, mam.
Starałem się zęby równicy dużej nie było, ale chłopaki w pracy odrazy wyłapali co bardziej bystrzejsi. Teraz mogę być spokojny o przyszłość zapa na drodze. No i jak coś padnie to na wymiane jest.
Czy jak jakiś idiota we mnie ponownie wjedzie, to sezon trwa. :D
Załączniki
papier 1.jpg
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Fido »

spox
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
lysy6961
Zapaleniec
Posty: 303
Rejestracja: poniedziałek, 22 mar 2010, 12:01

Re: Zapor w mundurze

Post autor: lysy6961 »

Ładniuśki ten Dniepr :nod
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Marek »

A nie gadaj, ile się naużerać trzeba z tym gratem. Wszystkie części nowe trzeba naprawić przed montażem. Zapłon to porażka jak nie wiem.
Zaporożec to jest przy tym majstersztyk.
Tyle że z koszem to czasami po terenie lekkim miejskim wesoło, a zapor ciężka cholera, nie poganiam tylko trasa.

Dzisiaj po starym Wrzeszczu polatałem w pierwszy dzień urlopu, kolej trójmiejska obejrzałem sobie, stare kąty, Garnizon WRZESZCZ, moją starą biedronkę odwiedziłem, prawie 70 km po mieście strzeliłem. Ludzie mi machali, śmiali się, pukali w głowę, robili zdjęcia i salutowali zgodnie z regulaminem wrzesień 39.
Podsumowując chłopaki - trudna miłość takie hobby, ale daje radość.
Jak jadę taką maszyną, dniepr czy zaporożec, to "to jest to". Micha się cieszy. A nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;D
Załączniki
a.jpg
b.jpg
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Fido »

I o to w tym chodzi.
By dawało radość.
Wolę Zapa do FJ bo lepsza frajda z jazdy.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
lysy6961
Zapaleniec
Posty: 303
Rejestracja: poniedziałek, 22 mar 2010, 12:01

Re: Zapor w mundurze

Post autor: lysy6961 »

No trochę się psuje:( Kupiłem nowiutki aparat zapłonowy to działał gorzej niż stary więc wrzuciłem go w skrzynkę na gorsze czasy, więc kupiłem zapłon od promoto ale nie mam czasu go założyć:/ może jutro rano coś uda się zrobić. Mam też jeden silnik dniepra w zapasie ale nie chce mi się go jeszcze rozbierać a w razie czegokolwiek to on na pewno działa. O rozkładaniu się z zapem nie mam co marzyć bo żona remont kuchni wymyśliła i od miesiąca się nie mogę pozbierać:( ech ciężkie czasy jakieś są czy ja zezgredziałem i marudzę...? :scratch
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Marek »

Zgadza się, to samo mam.
A co do zapłonu dniepra, kupiłem nowy i był taki luz między krzywką a tulejką (osią) krzywki, ze no mówie co zrobić, nie pracuje dobrze. Wpadłem na pomysł, odtłuścić oś krzywki i nalałem na nią klej sekundowy (cyjanopan). Godzine póżniej nakładan krzywkę - BINGO, luz idealny. Krzywka nie pracuje zbyt intensywnie, nie grzeje osi, więc założyłem i już tak mam około 100 km na tym i działa jak trzeba. Odrazu wolne obroty złapał. No co innego zrobisz jak częci nowe przychodzą nieraz, to po pomiarach decyduje się założyć stare. Np prowadnice zaworowe, po wprasowaniu, ja w nią rozwiertak 8H7 a ten przelatuje na luza. Mierzę trzonki zaworów, a one zamiast 8 mm, to 7,9 mm. No jak żyć ?
ZAPOR - służba w mundurze
lysy6961
Zapaleniec
Posty: 303
Rejestracja: poniedziałek, 22 mar 2010, 12:01

Re: Zapor w mundurze

Post autor: lysy6961 »

Mi do dniepra dorabiali ale nie wiem z czego w firmie "Dziak" w Niedziałowicach koło Świdnika i za całą głowicę dniepra wzięli 145zł więc wg mnie niedrogo. Zapowskie też tam zawiozę.
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Marek »

No mi wyszło za głowice 40 zł prowadnice, 40 zł zawory, maszinu do docierania z pastami 20 zł i moje wykonanie ( 50 zł za głowice). Ciśnienia po moim remoncie to 12 bar na cylindrach. Próba zalania olejem napędowym (nafty nie miałem), 0 wycieku na 2 godziny, potem zakończyłem i montowałem. Tak, ze czasami się uda, ale jak za głębokie gniazda to warto wymienić i dać do kogoś kto może to przefrezować.
Oczywiście podobno te zawory i prowadnice za 1000 km się skończą - zobaczymy, chcę się przekonać.
ZAPOR - służba w mundurze
lysy6961
Zapaleniec
Posty: 303
Rejestracja: poniedziałek, 22 mar 2010, 12:01

Re: Zapor w mundurze

Post autor: lysy6961 »

Podobno z passata jakiegoś pasują tylko trzonek jest dłuższy i trzeba skracać ale nie wiem jak wtedy z płaszczyzną trzonka bo ona chyba jakaś utwardzana powinna być. jak mi dorabiali to od razu uszczelniacze zaworowe z poloneza mi pozakładali. niestety nie miałem okazji przetestować na dłuższym dystansie bo jak wcześniej pisałem zapłon mi kuleje:(
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Marek »

No i wracając do zapa, to już pisałem w temacie KOŁA. Nowy "patent" dla osi kół. Usunołem oryginalne wnętrzności i wbiłem 5 sztuk 6204 2RS C3 TIMKEN.
Rewelacja. Jak mogę to polecam, koniec z luzami w kołach.
Załączniki
w.jpg
a.jpg
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Fido »

Aaaaaa, takie buty.
To zapytam z ciekawości.
Ile waży sprzęt w całości że aż taki zabieg potrzebny ???
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Marek »

No nie ważyłem, ale jak Dniepr waży około 200 kg, to bez silnika 160 kg, więc mój zap będzie tak ważył około 240 - 260 kg. Ale ruskie koła mają wąskie piasty i co kilka km robiły się luzy na stożkach albo padały kulkowe. Dodatkowo sprawę dobijały te hopki motocyklowe co na osiedlach w Gdansku są co 20 metrów. Samochody spowalniają, a na motor to w sam raz się odbić od szosy. Nawet łożyska pękają czasami.
Załączniki
DSC08802.JPG
DSC08801.JPG
DSC08800.JPG
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Fido »

Ja zważyłem.
Mój 280 kg :shock:
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Marek »

Panowie, dzisiaj z okazji wolnego popołudnia postanowiłem zobaczyć co na naszym forum się dzieje.
Policzyłem również, ze pierwszy wpis jaki i początek zapa był temu - 8 lat; 9 miesięcy; 3 tygodnie; 6 dni.
Nieźle zleciało - jak z bicza strzelił.
Z tej okazji podsumowując całość,
- przejechałem 30 508 km,
- zużyłem jeden dyfer 10,
- zmieniałem olej w dyfrze 22 razy,
- zużyłem dwa komplety opon terenowych,
- miałem 3 kolizje, w tym jedną kasacje całkowitą, po czym odbudowałem zapa i cieszę się nim do dzisiaj.
Maszyna jest niezawodna, zawsze mnie dowoziła do domu.

Z tej okazji degustuję sobie dzisiaj whisky i wrzucam fotkę weterana i filmik z kamerki, którą dzisiaj wypróbowałem na zapie.
https://www.youtube.com/watch?v=A2eKI7WbvMo&t=24s" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

A ze nie ma już dużo czasu na frywolne wycieczki, a jeździć się chce, to śmigam codziennie do portu zapem, trasa 50 km a przyjemność bezcenna.
Załączniki
1.jpg
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Fido »

Marku, forum jest trochę dłużej bo obecne postawione na innym,prywatnym serwerku.
Posty z bbu4 mogą się nie zgadzać.
Ale to Pan pikuś.
Ważne że piszecie a to jest dla mnie najważniejsze.
Piszcie ,klnijcie (odblokowane) i kto wie, może kiedyś jakiś zlocik ktoś zorganizuje,nie musi być to admin.

Przeleciałeś sporo i szacun. spox
- ja tylko 16 tyś + 10 %
- nie zużyłem dyfra (japoniec twardy)
- oleum raz w piecu i dolewka do przekładni przenoszącej napęd (mieści się ze setka tylko)
- gumki wcale
- kolizji zero (wiewiórki omijam, jeże też, kot się jeszcze nie trafił, a szkoda bo lubie jak coś mi miałknie pod kołem (szczególnie czarny)) :P

Filmik za momencik luknę i zapewne skomentuję.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Roy »

Super filmik! Zapek śmiga jak szalony. 30 tys. od jakiegoś remontu czy wstawiłeś już piec z jakimś przebiegiem?
A biker`s work is never done...
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Marek »

Nie no z przebiegiem nie wiem jakim. Ja zmieniłem tuleje i panewki, i założyłem aparat zapłonowy fista. Całość poskładałem, ustawiłem i działa. Choć ostatnio ciśnienie oleju się zapala na ciepłym jak na wolnych pyka. Chyba już końcówka bedzie.
ZAPOR - służba w mundurze
lysy6961
Zapaleniec
Posty: 303
Rejestracja: poniedziałek, 22 mar 2010, 12:01

Re: Zapor w mundurze

Post autor: lysy6961 »

Marku możesz zmierzyć rozstaw osi?
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Marek »

Dawno nic nie było, w sumie spóźniony reportaż, ale nie ma kiedy napisać. Wszystko w zdjęciach, żeby się zmieścić na forum.
W 2019 roku nadarzyła się okazja aby napisać reportaż do gazety zakładowej z trasy motocyklowej, w zamian za sponsoring delikatny na paliwo. Padło na trasę wybrzeżem - szlak latarni morskich. Wraz z kolegą z pracy Marcinem, ruszyliśmy szlakiem latarni morskich. Z braku czasu jeszcze musimy odwiedzić wschód od Gdańska, bo ruszyliśmy na zachód.
Załączniki
26
26
27
27
28
28
29
29
30
30
31
31
32
32
33
33
34
34
35
35
36
36
37
37
38
38
39
39
40
40
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Marek »

Kolejne części.
Załączniki
11
11
12
12
13
13
14
14
15
15
16
16
17
17
18
18
19
19
20
20
21
21
22
22
23
23
24
24
25
25
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Marek »

Oczywiście nie ogarnąłem żeby po kolei wrzucić, niestety, ale jak ktoś kiedyś może w zimowe wieczory się będzie nudził, to zdjęcia ponumerowane.
Generalnie polecam trasę szlakiem latarni. Jak macie masę kasy na wywalenie, to można spać po hotelach, ale rok wcześniej trzeba rezerwować. W sezonie zapomnijcie o noclegu nad morzem, ze znajdziecie w kilka minut i zarezerwujecie w trasie.
Im bliżej Gdańska, tym więcej turystów na plażach. Gdańsk - odradzam plażowanie. Najlepiej jest w miejscowościach małych, jak np Trzęsacz, jest tam tłoczno we wsi, ale plaże dość luźne. No i w kierunku Szczecina zagęszczenie rośnie. Mielno tak samo - nie poleżycie na piasku.
Załączniki
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
10
10
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Zapor w mundurze

Post autor: Fido »

Oooooo. coś do poczytania.
Dopiero wróciłem z roboty.
Ogarnę się i wezmę za lekturę. 8-)
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
ODPOWIEDZ