Zapor w mundurze

Przywitałeś się?
To teraz się pochwal swoim Zapem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Zapor w mundurze

Post autor: Marek »

A to mój ... dzisiejsze wcielenie. Wersja w budowie, farba i "gadżety" potem Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 lis 2008, 16:05 przez Marek, łącznie zmieniany 1 raz.
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Czekamy na kolejne foty i relacje z budowy :D
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
ŁUKI
Zapomaniak
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 7 wrz 2008, 20:59
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: ŁUKI »

kurcze duzo troche 20 centów. ja zbiorniki myslałem z tyłu po bokach dwa zipy do połowy przerobione na zbiornik w sumie 2*8litrów. A jak sprawa woza i uchwytów, nie myslałeś o 16?
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

No wóz, hmmm bedzie przerobiona napewno rama wozu i przesunięta kula przednia bo teraz wychodzi w miejscu rury wydechowej. Narazie jest plan ale nie chce mi się wózka robić, chciał bym solo pośmigać trochę takim wieprzem. Generalnie 20cm dłuższy motocykl ginie z szerokim zbiornikiem który planuje i jakoś to łapie proporcje ...powiedzmy
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
JIMI
Zapomaniak
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 6 lis 2008, 02:25

Post autor: JIMI »

No i bajka ! , a tak nażekałeś że Ci wolno idzie , jeżdziłeś już
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Nie ale silnik zblokowany ze skrzynią palony był na palecie i ustawiłem wolne obroty. W związku z zajebistym gangiem silnika przystąpiłem w trybie natychmiastowym do budowy motocykla. Mam k-750 i junaka ale przy tym to naprawde waga - moped
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
JIMI
Zapomaniak
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 6 lis 2008, 02:25

Post autor: JIMI »

tak z ciekawości : jak wolne obroty ustawiłeś ? ile obr/min , masz jakiś film ? , jaki gaznik ?
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Mam gaznik z jedną gardziela i on ma śrube wolnych na dole, dodatkowo naprawiłem rozklekotane dżwigienki z blach i juz. Wolne obroty ustawiłem narazie na ucho, żeby się nie szarpał jak zniewolone zwierze a jak zapale w ramie to się przejade i dokonam regulacji wg książki...jak ją zdobęde. Tylko że jak chodził na palecie 10 minut to wpierd....2 litry benzyny. Dużo coś :(
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

To strasznie dużo pali. :cry:

Co do książki o zapie to polecam taką: http://www.allegromat.pl/aukcja17120

Lub taką: http://www.allegromat.pl/aukcja17121
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kilka fotek mojego zapa. Robie go w całości obok mojej kasi, więc zima nie wchodzi w grę, a jak pada, to zawsze mam plandeke ;)

Dodane po 5 minutach:

To może opowiem, od lewej:
- sprzęgło, zestaw startowy, silnik, rama i chęci, podstawa alternatora, dalej flansza (w produkcji),Plandeka, kołyska silnika, nowe gniazda na łożyska,no i dalej widać, jeszcze dożuce kilka fotek.

Dodane po 17 minutach:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Kawał zbuja będzie :D
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Ma wyglądać jak zbój i brzmieć jak wojna. Mam już kierownice taką sama ale około 130cm szeroka i rolgaz od emy ale na 1 linkę co pozwoli na poprowadzenie jej po kierownicy i nie będzie się fendała pod nogaimi. Klameczki narazie za drogie .
ZAPOR - służba w mundurze
ŁUKI
Zapomaniak
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 7 wrz 2008, 20:59
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: ŁUKI »

Oj kawał zwierza :twisted: a jak masz teraz rozwiązane zasilanie? ja planowałem przyczepić po dwa zipy polutowane do połowy w sumie 2*8litrów. A filter powietrza? wazna sprawa, jak byś kruciec od gaznika upitolił tak coby patrzał w niebo to stozka byś nie wcisnoł? F :D ajny będzie
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Nie mam jeszcze bo zapek w budowie. Planuje zbiornik choć to mały litraż.To co na zdjeciach to tylko takie przyłapane spawarką, potem jak wszystko ustale to rozbieram, poprawiam spawy i maluje.
Może coś pod ramą, albo jakoś wkomponowane naczynie...no nie wiem . Nie chcę wieszać żadnych ala kanistrów w sumie aż tak, bo to ma być w założeniu dość proste. Systemy rurek, i mocowania a potem zdjąć to itp..
A jeszcze przyjdzie mi na cywila malować , nie wiadomo.
W sumie wszyscy mówią że w koszu można zbiornik, no ale znam siebie i wiem, że jak mam kosz to chce jezdzić solo a jak solo to z koszem . To musi być sam motocykl a kosz tylko jako opcja B (na wojne ;))
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Sobotnie spawanie belki górnej ramy...... i nowa kierownica 1000mm ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

A wiesz Marek co bym jeszcze zrobił? Zostawiłbym kopniak i z niego palił Zapa. Nie jeden browar już wygralem paląc Zapa z kopa a to dziecinnie proste jest. :D
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

NOoooo w tym sprzęcie podstawowa sprawa przecież ......sterowanie manualne, kopniak musi po prostu być i to sprawny.
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
JIMI
Zapomaniak
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 6 lis 2008, 02:25

Post autor: JIMI »

myślę ,że za to w jakich warunkach składasz zaza , należą Ci się bardzo duże brawa , za upór również.
p.s. ja miałem kiedyś w jednym moto kierownicę 165cm szerokości (mój maksymalny rozstaw rąk - zajebista była !!!! :lol: )
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Można powiedzieć ze grzebię się z tym, ale to nie lenistwo tylko dłonie marzną, ale nie poddaję się.
Na zdjęciu - "Mój własny kawałek podłogi " Obrazek
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Wiesz JIMI, poruszyłeś bardzo ważny aspekt tego projektu. Marek faktycznie buduje Zapa pod chmurką,ja pierdziu, nawet nie zwróciłem uwagi na to. Marek, jak go uruchomisz i dojedziesz na Zapowisko to masz u mnie flaszkę najlepszej gorzoły w najbliższym monopolu. Normalnie aż mnie samo w pasie zgięło. :thumleft:
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: zapek-1974 »

Marek u mnie tez masz
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Dzisiejsza odsłona, powoli na przód, tym razem stopka, szeroka kierownica, i rozpoczołem produkcję baku.Będzie nowe dno, a gaznik będzie wystawał na zewnątrz. Całosc już gra, zostałmi tylko bak, mocowania linek, mocowania wydechów i rozbieram wszystko, poprawki spawów i wzmocnienia ramy i farba. Tylko klimat zimny tego roku, dzisiaj jak kończyłem było minus 3 stopnie, a farba zimna nie lubi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ZAPOR - służba w mundurze
tomek
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 21 lis 2008, 22:22

Post autor: tomek »

witaj marecki dzieki takim ludziom jak ty nie zamierzam sie poddać w budowie zapa(podobne warunki tylko dach z blachy :D ) jestes wielki u mnie tez masz flache gorzały
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

O to ja chyba ze spotkania mogę nie wyjść cało, ale z przyjemnością z wami kielona z gwinta wychylę ;)
Każdy ma jakieś marzenia, mi ten zap pozwala po pracy zapomnieć o całym świecie, jestem tylko ja, spawarka i zap ;)
ZAPOR - służba w mundurze
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2909
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

A gdzie dorwałeś taką kierę bo przekopałem neta i nic nie mogę znaleść.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
ODPOWIEDZ