mój sprzęcik

Przywitałeś się?
To teraz się pochwal swoim Zapem.
Awatar użytkownika
stany42
Zapomaniak
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 9 wrz 2008, 09:45
Lokalizacja: Warszawa

mój sprzęcik

Post autor: stany42 »

Obrazek
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Ożesz kurde.
Ale maszynka. :shock: :shock: :shock:
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: zapek-1974 »

Stany jestem pod zajebistym wrażeniem twojego zapa jak zauważyłeś jest w moich klimatach tz. kręcą mnie maszyny (zapy) w old skulowym stylu musimy się koniecznie kiedyś spotkac i to najlepiej wszyscy na samą myśl aż mi ciary po plecach idą ciesze się zajebiście że dołączyłeś. Pozdrawiam :roll:

Dodane po 11 minutach:

Stany jak jest u Ciebie połączona skrzynka z tym silnikiem bo ze zdjęcia za wiele nie widac a szczerze mówiąc to pierwszy raz się z czymś takim spotkałem jakbyś mógł coś więcej na ten temat napisac to było by super
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Kurka wodna, ten wątek jest niesamowity. Zauważyliście jaki się robi klimat? Wszyscy mamy sprzęty, które coś łączy ale każdy to kompletnie inna bajka. Wszędzie indziej widzisz masę tych samych motocykli czy samochodów a tu? Jest pięknie, mówię Wam, jest pięknie:)
Co do sprzęgła to widzę, że to oryginał z węglowym łożyskiem oporowym i chyba zastosowany ma dodatkowy wałek sprzęgłowy łączący sprzęgło ze skrzynią. Interesting...
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Z tego co widzę to brak dzwona.Za silnikem jest chyba orginalna część skrzyni biegów od zaporożca.Ciekawa konstrukcja.Trochę wydłużyło to jednostkę napędową ale przy sztywnym tyle to bez znaczenia.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
stany42
Zapomaniak
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 9 wrz 2008, 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: stany42 »

Dziekuję za tak miłe komentarze. Pomysł spotkania byłby wyjątkową okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów. Jednego jestem pewien - to forum to strzał w dychę.
Ps.
A jak wiadomo wszem i wobec:
Dycha do dychy i brzęczą kielichy...
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Wiesz Stany, to tylko kwestia czasu. Taki był główny zamysł kiedy z Fido się zgadaliśmy na jego stronie. Jest forum, są ludzie, będą zloty :)
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
stany42
Zapomaniak
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 9 wrz 2008, 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: stany42 »

Niesamowite, ze oglądałem Wasze maszyny w prasie, w internecie a teraz gadamy już sobie jak starzy kumple... To chyba jest w czystej formie fenomen szczęśliwych ludzi którzy mają pasję i ją realizują. Bardzo mi to pasuje- oj bardzo!
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Cieszę się że to forum przypadło Wam do gustu. :D
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: Roy »

ja również jestem bardzo pozytywnie zaskoczony 8)
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: zapek-1974 »

Cześc Stany42 byłem w tym roku na zlocie w Skarżysku zresztą razem z naszym wspólnym znajomym i był ostek na tym zapku z Warszawy. Czy nie znasz o żeby mu dac cynk o forum ???? Ja nie mam namiarów na niego bo jakoś nie było okazji się wymienic numerami albo byłem tak zajęty innymi sprawami czytaj chlaniem wódy Obrazek
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Tego żółtego kiedyś w TV widziałem. Pokazywali relację z jakiegoś zlotu czy coś, nie pamiętam otoczki ale żółty wypasiony Zap się przewinął i wygląda, że to ten.
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Żółtych w galerii mamy dwa.Może któryś z nich.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Pamiętam, że był dość proporcjonalny, miał szybę i light bary, to jakby ten powyżej
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
stany42
Zapomaniak
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 9 wrz 2008, 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: stany42 »

Siemka- zapek 1974. niestety nie mam namiarów do gościa. A propo's wspólnych znajomych to nie wiem czy dotarła do Ciebie moja wiadomośc na GG- odebrałem dla nas kubki z logo sam-zap na motobazarze w Warszawie.
Obrazek

Dodane po 30 minutach:
Ostatnio zmieniony piątek, 30 sty 2009, 11:15 przez stany42, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: zapek-1974 »

Stany dotarła do mnie wiadomość i dzięki że odebrałeś kubeczki. No monstrum z tego czarnego jak cholera od czego tam była ta skrzynia ? wyglądała na coś z firmy BMW
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

O rany,co to za monstrum.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Skrzynia jakby od jakiegoś przednionapędowca a dyfer znam:) To Ford sierra albo scorpio do '92 albo '94 roku. Nie mam pojęcia na diabła tak to zrobił. Te dyfry wytrzymują po 500-600 koni w aucie. Buduję teraz Granadę z silnikiem 2,9 Cosworth i to ma właśnie taki dyfer tyle że ze szperą a silnik ma 215 koni (na raze, bez turbo hihihi). Trochę przesada łączyć to z Zapem co ma w porywach 50 koni :) No ale ciekawe i plus za nowatorskie podejście do oklepanej sprawy
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
zwierzak6
Zapomaniak
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 5 wrz 2008, 21:46
Lokalizacja: Otwock

Post autor: zwierzak6 »

jaca, ten Twój ford będzie na dwóch kołach?czy trójkołowiec?
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Projekt coswortha 2,0 turbo jest na papierze, miała to być replika Mamuta munch 2000. Mam na wet oryginalne koła z tego Mamuta, nie pytajcie skąd i za ile, hehe. Ale coś lepszego szykuję w międzyczasie :) Buduję motocykl wyprawowy, dalekiego zasięgu ok 2000-2500 km na zbiorniku. Spalanie do 1,5 litra/100km, moc ok. od 60 do 100 KM i moment od 150 do 225 Nm. Parametry silnika można zmieniać w trakcie jazdy (kilka map w komputarze i przełącznik na kierownicy). Silnik to trzycylindrowy turbo diesel 1200ccm, przeniesienie napędu hydrauliczne. Paliwa alternatywne jak najbardziej. Koszt przejechania 100km może sięgnąć 5 zł :P
Karta stałego klienta w Biedronce gwarantowana :)
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
stany42
Zapomaniak
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 9 wrz 2008, 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: stany42 »

ślina mi leci- chylę czoła przed kolegą...
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Jeżeli pytałeś Zwierzak o Granadę cosworth co się szykuje to tu są opisy całej akcji : http://www.capri.pl/car/2873 . Póki co walczę z rudym ale jak widać Ten Ford ma akurat więcej kółek niz trajka :)

Dodane po 2 minutach:

Ooooo a tu kawałek koła Mammuta 2000, stoją przy łóżku :lol:

Dodane po 18 sekundach:

http://www.capri.pl/image/car/2873/2076/90193
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
zapek-1974
Zapomaniak
Posty: 434
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 19:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: zapek-1974 »

Stany mam pytanko do ciebie a konkretnie to chodzi mi o siedzenie które masz przy swoim zapie. Gdzie go kupiłeś i ile dałeś za nie ?
Awatar użytkownika
stany42
Zapomaniak
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 9 wrz 2008, 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: stany42 »

Kupiłem na allegro - nie pamiętam dokładnie ale dałem coś między 200 a 300zł. Na motobazarze w łodzi widziałem gościa który takie sprzedaje . Na allegro trzeba szukać w częściach motocyklowych HD, WL itp. Np... http://moto.allegro.pl/item441617547_ha ... iodlo.html
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Nie wiem czy już pisałem ale baaardzo podoba mi się ten Zap. Za każdym razem jak go na zdjęciu widzę, bardziej :D
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
ODPOWIEDZ