B-MW ZAZ1200

Przywitałeś się?
To teraz się pochwal swoim Zapem.
zaz1200

B-MW ZAZ1200

Post autor: zaz1200 »

......
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 lis 2010, 20:53 przez zaz1200, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Dżizzzassss :shock:
Czołg normalnie, hehe. Skąd to wyrwałeś i co to jest to między silnikiem a skrzynią?
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

a sam zmasakrowałem dniepra ;) miał byc tam dwubiegowy reduktor, na razie temat otwarty.
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Więc go rozwiń w dziale Warsztat
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

więc rozwinąłem ;).
marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

Widzę, że szykuje się kolejna maszyna w wojskowym stylu. Trzymam kciuki.
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

może ktoś wie jak wyjąć wahacz koszowy z ramy MW750? szykuje kosz z napędem do mojego zazodniepra i nie wiem jak sie z tym uporać..
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Weź duży młotek, przyłóż, dokonaj korekty inżynierskiej i weź większy młotek, PIERDUT i szukaj nowego wahacza :D
A poważnie to chyba tak samo jak w zwykłym koszu czyli tak samo jak wahacz ramy motocykla. Jest tam taki sworzeń zaciskany dwiema śrubami, trzeba ten sworzeń wycisnąc z wahacza a następnie powyciągac gumki i tak nim wywijac aż wyjdzie.
Możesz miec oba sworznie wahacza na stałe, ostatnio dorwałem takiego dziwoka. Wtedy należy najpierw wydłubac gumki z jednej strony, przesunąc wahacz w jego osi i wydłubując gumki z drugiej strony wyciągnąc dziada.
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

Dzieki za wskazówki, po wnikliwych oględzinach - zaniechałem rozbiórki - jak sie zepsuje to będe rozbierać ;)
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

Dżizusssss to będzie wojownik niezły. A mimo wagi mój przez błota idzie jak po betonie, byle by po prostej miał
ZAPOR - służba w mundurze
zaz1200

.

Post autor: zaz1200 »

..
Ostatnio zmieniony środa, 1 wrz 2010, 17:41 przez zaz1200, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
i_luciferi86
Zapomaniak
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek, 10 sie 2009, 22:58

Post autor: i_luciferi86 »

nieźle się zapowiada ;)
czekam-y na dalesze postępy i fotki ;)
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

Obrazek
zobaczcie co robią hamerykanie w garazu ... v8

Dodane po 39 sekundach:

ciekawy styl . a tak jezdzi: http://www.youtube.com/watch?v=Vtq1Ga_D ... r_embedded
marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

60 HP trochę mało
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

pamiętaj że to dolniak - flatty
marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

Masz może jakąś stronkę z opisem tego motocykla?
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Post autor: Błażej »

P I Ę K N Y !! !! !!
I to V8 na dolniaku - może zejść do takich obrotów, że parowóz przypomina...
Tylko te chłodnice...
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

[URL
Ostatnio zmieniony środa, 1 wrz 2010, 17:42 przez zaz1200, łącznie zmieniany 1 raz.
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

..
Ostatnio zmieniony środa, 1 wrz 2010, 17:44 przez zaz1200, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Widzę że prace trwają. :D
Zaza z wózkiem jeszcze nie widziałem. :wink:
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
marcinsud
Zapomaniak
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2009, 22:40

Post autor: marcinsud »

Będzie wojak! Trzeba jeszcze pamiętać by wózek dobrze ustawić, bo motor jest dłuższy.
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

Na razie wszystko robie w podkładzie, bak w dolnej części jeszcze bedzie "wymodelowany", zobilem tez konsolę na licznik na baku ale nie podoba mi sie i chyba sie jej pozbęde bo to nie ten styl..siodła calkowicie mojej roboty- podstawy z blachy obite bedą skórą, oprócz tego mnóstwo detali mniejszych i wiekszych czeka w kolejce..ale jak się robi to i się zrobi kiedyś .. siła jest ZAPał też z czasem różnie ...ale jak to było w tym skeczu o jacku Krzynówku ...sie sataramy sie i do przodu ciągle do przodu i sie staramy...

Dodane po 1 minutach:

uchwyty wózka w przedniej części zrobię dodatkowe na dole bo oryginał wyszedł gdzieś pod bakiem...zapek dłuższy jest..

Dodane po 4 minutach:

planuję też rame przerobić w gornej belce zrobić skręcaną bo wielce trzeba się nagimnastykować zeby silnik upchnąć... a robie to zawsze w pojedynkę :)
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Hmmm, :scratch: nie wiem czy skręcana rama to dobry pomysł.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

Ja też nie wiem, ale w japonczykach czesto jedna belka jest odkrecana zeby ulatwic demontaz pieca... w BMW R75 cała się rozkręcała.. u mnie górna belka jest podwojna.. myslę żeby tylko jedną belke rozciąć i zrobić na sruby..grubo solidnie przewymiarować..
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Spokojnie rozkręcana będzie OK. Trzeba tylko dobrze wykonac elementy, które bądą skręcane. Ja to zwykle robię z pręta frezując połowę jego średnicy, z drugim robie to samo i zakładam ja na siebie po czym skręcam. Działa to doskonale, o sztywnośc się nie martw. Śruby przynajmniej 8.8 a najlepiej 10,9.
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
ODPOWIEDZ