Paparuch

Przywitałeś się?
To teraz się pochwal swoim Zapem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koczu
Zapomaniak
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 26 lut 2009, 21:17
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Paparuch

Post autor: koczu »

Witam ,mój motocykl przedstawiam :
Pieszczot brakuje mu ,ale ma dach nad głową i ciepłą strawę . Obrazek
zapraszam do galerii pod tytułem jak to jest zrobione :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a1 ... 6c222.html
Tapicer w trakcie i hamulce przenie w trakcie i tyle ,
Motor jest sprawny ,tak jak już pisałem w ciągu jednego dnia zaliczyłem Motobazar w Łodzi i wróciłem(500km) .Pytania na priv .Pozdrawiam zakręconych
Idę naprzód, do celu.
Drogi mej nie wytyczy
Ni głos werbla, ni cytra,
Póki starczy mi siły,
Idę po następne pół litra.!!
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

Konsytrukcja dość ciekawa - troche pieszczot i bedzie pięknie.
Ciekawi mnie jak zmieniasz biegi? ta wajha z prawej strony - obslugujesz ją ręką?
melon
Zapomaniak
Posty: 110
Rejestracja: sobota, 10 sty 2009, 19:50

Post autor: melon »

Bardzo ładny sprzecik w końcu sie doczekałem zdjęć :P
Awatar użytkownika
koczu
Zapomaniak
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 26 lut 2009, 21:17
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: koczu »

Biegi wrzucam normalnie do przodu jedynka do tyłu 2 -ka ,natomiast 3-4 bieg wrzucam też po lewej stronie ale po wciśnięciu klawisza po prawej (widać na zdjęciu ten pedał z linką ).Co do wajchy przy tłumiku po prawej to ulepcowałem z łyżki do kół ,taką dźwignie wstecznego .W wersji ostatecznej będzie wyglądać trochę inaczej ta wajcha (ale wsteczny mam ) :) .Co do silnika to mam tłoki malucha ,sprężyny zaworowe twardsze od dużego fiata ,i cylindry lekko splanowane (ponad 10 atm na garczku ).Koło zamachowe toczyłem aby było lżejsze (wtedy sie lepiej wkręca )Oczywiście przełożenie nie jest 1:1 tylko więcej zębów mam na wyjściu ze skrzyni .niż na kole (policzę to podam ilość ).\
Na skrzyni biegów znajduje sie skrzynka na akumulator (pod siedzeniem)
Mechanizm zmiany biegów chciałem pokazać na zdjęciach nie wiem czy wyszło ,pogoda była paskudna i lało .Dostęp tez mizerny ,ale jak coś to jeszcze mogę zrobić trochę zdjęć.pozdrawiam
Idę naprzód, do celu.
Drogi mej nie wytyczy
Ni głos werbla, ni cytra,
Póki starczy mi siły,
Idę po następne pół litra.!!
Awatar użytkownika
Marek
Zapomaniak
Posty: 605
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2008, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marek »

No ja się napatrzeć na tą ramę nie mogę, fantazja poniosła, a nawet się zerwała z uwięzi chyba. Skrzynia oryginał chyba jak widzę, to już wyższa dla mnie szkoła jazdy, na pewno sprzęgło lepsze niż te ruskie "lane".
Jak dojdzie do zlotu to mamy maszyn już kilka ładnych sztuk.... tylko się cieszyć ;)
ZAPOR - służba w mundurze
ODPOWIEDZ