Firma dorabiająca panewki główne i korbowodowe

Polecam,przestrzegam,szukam.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Firma dorabiająca panewki główne i korbowodowe

Post autor: Fido »

Znalazłem na necie firmę zajmującą się dorabianiem panewek do silnika.
Może taniej by wyszło jak kupno z aledrogo ?
Być może można dobrać na I, II lub III szlif.
LINK
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Post autor: Błażej »

Tych firm jest trochę. W gugla trzeba wpisać hasło "regeneracja wałów korbowych", czy podobne w temacie i wyskoczy kila firm. Trzeba by podzwonić i zapytać. Podejrzewam, ze będą w stanie dorobić panewki.
PS. Czy instrukcja od zaza w ogóle dopuszczała przetaczanie wału i nadwymiarowe panewki?
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
Juras
Zapomaniak
Posty: 207
Rejestracja: czwartek, 25 lis 2010, 23:58

Post autor: Juras »

Tak jak w każdym aucie ,napewno dopuszcza szlif,bo mam orginalne nadwymiarowe panewki.
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Aż do III szlifu wał można obrabiać.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
zaz1200

Post autor: zaz1200 »

a nawet jakby fabryka nie zalecała szlifowania wału...to i tak można..znam przypadki szlifowania wałów w japończykach gdzie z natury się tego nie robi...szlif..utwardzanie powierzchniowe i nowe panewki.
Albo inny sposób : pokrycie wału warstwą tzw. chromu technicznego i szlif na wymiar nominał. co o tym sądzicie?
Błażej
Spec Elektryk
Posty: 1299
Rejestracja: niedziela, 1 lut 2009, 15:00

Post autor: Błażej »

No właśnie o to utwardzenie mi chodziło. Nie każdy zakład to zrobi.
Są nawet zakłady, które się zajmują napawaniem czopów o oporów wałów. Więc technik jest wiele. Wszystko sprawa pieniędzy...
Chętnie bym się ustatkował. Ale kur.a statku nie mam...

W sprawach niecierpiących zwłoki i tragedii elektrycznych możecie próbować dzwonić 600 817 565
ODPOWIEDZ