Witam ...

Pierwszy raz ? Przywitaj się i napisz o sobie
ODPOWIEDZ
Xionc
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 9 sie 2009, 13:28

Witam ...

Post autor: Xionc »

Witam wszystkich bardzo serdecznie ...Mam na imię Adam ,mieszkam w Bydgoszczy .Mimo ,że obecnie dosiadam Hondę Shadow ,którą bardzo sobie cenię za jej bezawaryjność i funkcjonalność w użytkowaniu na co dzień miłość do Zapka nie przeminęła .Moją fantazję rozbudziły już w latach 90 tych artykuły z Motocykla i ŚM opisujące Samy - Zapy.Mimo ,że miałem już skompletowany zestaw do budowy i dość szeroką wiedzę na ten temat ( przynajmniej jak na tamte czasy ) do realizacji projektu - ,nigdy nie doszło ...W poszukiwaniu wiedzy w temacie budowy zapka miałem przyjemność niestety tylko korespondencyjnie poznać wiele lat temu Jabola ,który listownie chętnie dzielił się posiadaną w tym temacie wiedzą ...Pozdrawiam także Jimiego z Barcina ,którego brat jeżdżi ze mną w klubie ...Nie będę ściemniał ,że ruszam z kopyta z jakimś mega- projektem ,bo brak kasy i czasu na to nie pozwala ,jednak stojące w piwnicy serce od Zaza nie daje mi spokoju i mam nadzieję ,że od przyszłego sezonu zacznę coś działać w tym kierunku ...Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów ....
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2913
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Witaj.
Nie ma się co zastanawiać tylko bierz spawarkę i do dzieła.
W galerii masz wiele zapów,brzydszych,ładniejszych,do wyboru do koloru.
Popatrz na You Tube za zapami,ten dźwięk silnika jest niepowtarzalny i warto wyciągnąć to twoje serce z piwnicy i dać mu drugie życie.
I to jak najszybciej.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
Gomez
Zapomaniak
Posty: 256
Rejestracja: środa, 19 lis 2008, 18:44

Post autor: Gomez »

Nie zawsze trzeba się spieszyć, serce v4 czeka cierpliwie, Tobie też i ochota może przyjść jak poczytasz tu trochę:)
Miło powitać.
Powolny jeździec :)
Xionc
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 9 sie 2009, 13:28

Post autor: Xionc »

Wizję Zapka jakiego chciałbym zbudować mam bardzo sprecyzowaną ..Punktem wyjścia jest rama którą miał mi zrobić kolega Gofer z Dębrzna ,w Galerii są chyba zdjęcia jednego z Jego motorków ...Plany miałem bardzo ambitne bardzo niski tył ,dyfer z wachaczem od BMW k 100 ,który zresztą posiadam do dzis ( świetne przełożenie , jakośc wykonania nieporównywalna do sowieckich dyfrów ,no i przy mocy Zapka oscylującej w granicach 50 KM i momencie 75 Nm praktycznie nie do zajechania )...Zap moich marzeń ma być typowym "grubasem" toczącym się na maksymalnie grubych kołach z tyłu chciałbym wsadzić 230/60 - 15 kę Avon Monster z przodu 180/ 60 - 16 ,chociaż kolega jeżdżący Intruzem 1500 posiadającym oryginalnie przednią oponę 150 -kę jest zdania ,że tak grube koło z przodu to przegięcie - mam świadomość ,że tak jest jednak chciałbym spróbować jak taki "walec" się prowadzi ,tym bardziej ,że kilkukrotnie na zlotach i na róznego rodzaju motobajzlach widziałem Zapka z przednią oponą Metzelera 200/70 - 15 - zapewne wielu z forumowiczów woe doskonale o jakim motongu piszę .....
Awatar użytkownika
olo71
Wydumkowicz
Posty: 84
Rejestracja: środa, 31 gru 2008, 10:19

Post autor: olo71 »

Witaj :D
pozdro 4ALL olo
Romi
Zapomaniak
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 20 lip 2009, 10:19

Post autor: Romi »

Witam

blisko mamy to mozemy sie doswiadczeniami powymieniac ;D

Pozdrowionka
konio76
Zainteresowany
Posty: 32
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2008, 22:33
Lokalizacja: Lublin

Post autor: konio76 »

Witam
nie rezygnuj z marzeń cały czas do przodu a Zap wyjedzie lada dzień :wink:
Awatar użytkownika
i_luciferi86
Zapomaniak
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek, 10 sie 2009, 22:58

Post autor: i_luciferi86 »

powitać ;)
wojtas
Wydumkowicz
Posty: 90
Rejestracja: wtorek, 12 maja 2009, 20:59

Post autor: wojtas »

No to strzałeczka.Widze że temat złapał nas w tym samym czasie.Ale bierzmy się w garść i do przodu.Życze powodzenia
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Witaj witaj Zapkowy przyjacielu. Budowa Zapa to przygoda, którą wspomina się do śmierci a jak sil i środków nie będziesz szczędził to już się z nim nigdy nie rozstaniesz. Wiem co mówię ;D
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
ODPOWIEDZ