Witam.

Pierwszy raz ? Przywitaj się i napisz o sobie
ODPOWIEDZ
specjalista
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 13 sty 2009, 20:31
Lokalizacja: Warszawa

Witam.

Post autor: specjalista »

Witam wszystkich na forum.

Przygodę z motocyklami planuję dopiero zacząć jakoś niedługo, ale za to przygody z silnikiem Zaporożca, być może, zacznę szybciej. Ogólnie mam głupi pomysł włożenia go do Fiata 126p - z sentymentu do tego auta oraz z chęci zrobienia czegoś nietypowego... Właśnie dlatego chciałem "doczepić się" do jakiegoś forum, żeby ew. uzyskać pomoc osób ogarniętych w temacie tego silniczka...

Trochę o mnie:

Lubię amerykańską motoryzację, wszystko co ma duży i głośny silnik oraz tylny napęd. Preferuję motocykle HD, Junaki, ruskie boxery no i oczywiście od niedawna zainteresowałem się także Zap'ami. Jestem także miłośnikiem polskich wyrobów samochodowo-motocyklowych :P Sam śmigam Polonezem 1.4 z 97 roku.

No i jeszcze oficjalne podziękowania dla Admin'a, który pomógł mi przezwyciężyć problemy z rejestracją na forum.
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Witaj na forum :D
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
domelzapor
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 4 sty 2009, 12:20

Post autor: domelzapor »

witam witam
zapor mój to jest to kocham go
Awatar użytkownika
jaca
Zapomaniak
Posty: 427
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jaca »

Witam, Zapokaszel, tego świat nie widział :D Niechaj więc ujży, powodzenia :)
Zbudowałem Kozaka i to nie moje ostatnie słowo:P
Awatar użytkownika
JIMI
Zapomaniak
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 6 lis 2008, 02:25

Post autor: JIMI »

Witaj Spec, silnik zaz w maluchu ? - może od razu zrobisz trajkę ? :D ale na poważnie : robisz już coś ?
specjalista
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 13 sty 2009, 20:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: specjalista »

Póki co to zbieram informacje i pieniążki.

Teraz to akurat sesja się zbliża, ale w wolnej chwili pewnie założę temat w którym poproszę Was o kilka informacji. Mam już też książkę o Zaporożcu i szczere chęci :D

Pozostaje też kwestia zdobycia skrzyni i silnika, które nadawałyby się do montażu bez remontu, choć co do tego też mam plan, ale to będzie ew. model oznaczony już jako Mk2 :P

A co do trajki to raczej się nie zdecyduje, bo plan co do wyglądu już mam - coś a'la myśliwiec z drugiej wojny z stylu "Rat". Przykład zamieszczam tutaj.
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Ze zdobyciem części nie ma większego problemu,przebadaj ten temat http://www.zapek.bb4u.pl/zapy-i-czesci- ... -vt37.html
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
zwierzak6
Zapomaniak
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 5 wrz 2008, 21:46
Lokalizacja: Otwock

Post autor: zwierzak6 »

cześć specu.widzę że pomysły z zapem lgną na forum jak muchy..aby tak dalej..nie długo będą nas miliony.. :D
Awatar użytkownika
olo71
Wydumkowicz
Posty: 84
Rejestracja: środa, 31 gru 2008, 10:19

Post autor: olo71 »

Witaj!!!
jak będziesz chciał się pozbyc pieca z malacza, to daj znac :) bo jak na razie poruszam się Malaczem Custom :D a zapasowy piecyk może się przydac :lol:
pozdro 4ALL olo
Awatar użytkownika
Zapor1200
Zapomaniak
Posty: 214
Rejestracja: niedziela, 4 sty 2009, 10:05

Post autor: Zapor1200 »

Witaj"specjalisto"mam nadzieję,że zrealizujesz swój pomysł ciekaw jestem co się urodzi z tej" randki" z Zapem.Będę Ci kibicował!!!
....nie ma nic piękniejszego od motóra oprócz innego motóra!!!!!!!
rumburak
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 26 sty 2009, 11:35

Post autor: rumburak »

cześć,
przepisów na zaza nie brakuje. Masz fajny pomysł i to się uda, byle był niski i szeroki;)
Pozdrawiam
rumburak
tomek
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 21 lis 2008, 22:22

Post autor: tomek »

witaj maluch z zapem?dobre dobre ! to sie uda trzymam kciuki
specjalista
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 13 sty 2009, 20:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: specjalista »

Kurde.

Widzę, że nie będzie mi się w razie czego łatwo wycofać, bo takiego poparcia się nie spodziewałem :P

Teraz to sesja nie daje spokoju, a i inne pomysły się pojawiły. Chciałem kupić sobie jakieś moto(pewnie ETZ 251) na lato, zrobić w końcu prawko A, podratować blachy Polda no i modzić "Zapokaszla"... A z kasą krucho...

Jedno wiem na pewno, że jak trafi mi się zdrowy motor od Iwana ze skrzynią to go łyknę, a co dalej to się zobaczy... Do pełni szczęścia przydała by się spawarka MIG lub TIG i za takim sprzętem też muszę się porozglądać, ew. pożyczyć na czas dłubania... No i postaram się zawłaszczyć garaż, bo póki co "mieszka" tam inne autko :)

Co do wyglądu zewn. projektu to oczywiście Szczur-Myśliwiec pozostaje aktualny i już nawet wybrałem felgi - najszersza stal 13" jaką uda się wpakować z jak największym "parapetem" i oczywiście odpowiedni "tyre stretch" :D Jakaś gleba też się pojawi, bo przeznaczeniem wozu ma być asfalt. A w tajemnicy powiem już mam plan wydłubania z silniczka dodatkowej mocy, ale najpierw muszę go mieć, pomierzyć, popytać ludzi, pomierzyć, sprawdzić i pomierzyć :D

Na forum na pewno zawitam jeszcze po sesji z mnóstwem pytań :D
ODPOWIEDZ