Witam

Pierwszy raz ? Przywitaj się i napisz o sobie
ODPOWIEDZ
FAZ-MEN
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2020, 01:34

Witam

Post autor: FAZ-MEN »

Witam panowie. :dzieki ( i może panie?) Kto wie.
Siedziałem w domu na tej kfarantannie i jak to moja żonka mawia "Muchy się w dupie lęgły" ;))))))
Porobiłem przy domu co było do porobienia, poremontowałem podnośnik na motocykl no i trzeba by było coś na nim postawić. Mam jeszcze inne dwa projekty ale niedługo sie z nimi uporam więc Zaporek jest następny.
Zawsze chciałem mieć taki "moteur" ( to nie błąd ) ;) Czytając wasze forum zdecydowałem się mniej więcej na to co chce.
Chce draga. Niski, przysadzisty na durzym kapciu z tyłu na jakimś szerszym z przodu ale bez przesady. Przód Hayabusa, hamulce też ( fajnie te kalipry wyglądają). Szerokie pułki, szeroka kiera, osprzęt HD, jeszcze nie wiem czy softail czy sztywniak. Mam teraz hardtaila i nie jest to zawsze fajne jak bandzioch jaja do siedzenia na wyboju przygniecie. :))))))) rozważe to. Myśle nad napendem na łańcuch. Wtrysk paliwa, felgi szprychowane. Taki jest plan i wieloletnie marzenie.
Na początek potrzebuje silnik, skrzynie od ruska i połączenie z silnikiem. Patrzyłem na allegro, olx i nic nie ma. Na Ukraińskim olxie są ale nie wiem jak to ugryźć żeby nie zostać orżnientym. Macie jakiś kontakt? Może macie coś na zbyciu? Dajcie znać.

https://d-apl.ppstatic.pl/kadry/pl-can/ ... 7_full.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Taki mi sie marzy.
Awatar użytkownika
Roy
Zapomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2008, 15:25
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Witam

Post autor: Roy »

Witaj na forum,

Swego czasu dostałem cynk o gratach do Zapa i zrobiłem sobię wycieczkę w świętokrzyskie :) Tam w garażu zobaczyłem tego Zapa, którego wrzuciłeś. Zainspirowałem się i tak powstał mój projekt. Z uwagi, że jest to któryś już tam sprzęt w garażu, został tylko projektem:

https://www.olx.pl/oferta/nadwozie-rama ... vYED0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A biker`s work is never done...
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Fido »

:welcome
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
FAZ-MEN
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2020, 01:34

Re: Witam

Post autor: FAZ-MEN »

Fajne graty do Zapa Roy. Podoba mi się kształt ramy. Dla mnie największym problemem jest zdobycie silnika, skrzyni i połączenie tego. Nie mieszkam w Polsce wiec do takich zabawek mam ograniczony dostęp. Reszte ogarne. Widze Roy że masz zespół napendowy w tej ramie. Trzymasz to dla siebie czy chcesz sprzedać?
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Fido »

Z silnikiem problemu nie ma.
Na allegro i olx pojawiają się.
Problemem będzie kryza i montaż sprzęgła.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
FAZ-MEN
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2020, 01:34

Re: Witam

Post autor: FAZ-MEN »

Z kryzą mam nadzieje ze wypali projekt Roya. Co do sprzęgła to bede potrzebował waszej pomocy. Zdjęć, szkiców, przemyśleń herbacianych. Wiem ze macie tony doświadczenia w tym. Jak ogarne temat z silnikiem to załoze temat o moim Zaporku. Informujcie co i jak z kryzą.
Awatar użytkownika
Fido
Administrator
Posty: 2910
Rejestracja: piątek, 29 sie 2008, 19:42
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Fido »

No to teraz załóż swój temat w dziale Nasze Maszyny.
Będziesz miał wszystko w jednym miejscu,gdzie będziemy oczekiwać na relację z budowy.
Dział Witamy nie nadaje się do tego.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
ODPOWIEDZ